Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2014-10-24

Podpisano umowę na grupowy zakup energii elektrycznejDzisiaj, 24 października 2014 r. w Urzędzie Miasta Poznania Miasto Poznań i partnerzy z grupy zakupowej podpisali umowę z firmą ENEA S.A. na grupowy zakup energii elektrycznej. To już trzeci raz kiedy Poznań organizuje wspólne kupowanie prądu.

W ubiegłym roku udało się uzyskać w przetargu oszczędności w kwocie około 17 mln zł. W 2014 r. to już ponad 20 mln złotych mniej niż, gdyby kupować prąd tradycyjnie, czyli samemu. W tym roku do grupy zakupowej przystąpiło 57 partnerów, czyli o 20 więcej niż w roku 2013. W skład grupy, oprócz Miasta Poznania i podległych mu jednostek, weszło również kilkanaście gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań i wiele podmiotów z terenu Miasta i okolicznych gmin. Są między innymi: Lotnisko Poznań-Ławica, Termy Maltańskie, MPK Poznań, Teatr Polski, Teatr Muzyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, PTBS, Biblioteka Raczyńskich a z obszaru metropolii gminy: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kórnik, Luboń, Mosina, Puszczykowo, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Szamotuły i Tarnowo Podgórne. W ubiegłorocznej Grupie Zakupowej uczestniczyło 7, a w tegorocznej już 14 podpoznańskich gmin, zamawiając razem około 10 % kupowanej energii.

W ramach postępowania ofertę złożyło pięć przedsiębiorstw energetycznych, z których najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła spółka ENEA S.A.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, energetyka, grupa zakupowa, Kleszczewo, Komorniki, Kórnik, Luboń, Mosina, Poznań, Puszczykowo, Stęszew, Suchy Las, Szamotuły, Tarnowo Podgórne
 - 1