2013-09-11

Posiedzenie Zarządu Metropolii Poznań w Śremie6 września br., w Śremie Zarząd Stowarzyszenia Metropolia Poznań dyskutował o kluczowych inwestycjach, które mogłyby zostać sfinansowane w nowej perspektywie Unii Europejskiej 2014-2020.

Obradom przewodniczył prezes Stowarzyszenia Ryszard Grobelny. Zarząd przygotuje propozycję planowanych inwestycji, która będzie przedstawiona burmistrzom i wójtom Metropolii. Nowym narzędziem do realizacji wspólnych przedsięwzięć będą tzw. ZITy, czyli Zintegrowane Inwestycje Terytorialne realizowane na obszarach metropolitalnych. Umożliwią realizację dużych regionalnych pomysłów, dla których nie mają znaczenia granice samorządów. ZITy to początek myślenia bez granic, gdzie najważniejsze jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców, a nie to gdzie zaczyna się jedna a gdzie kończy druga gmina będąca inwestorem.
Podczas spotkania Zarząd Stowarzyszenia dyskutował o przygotowaniach do walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia Metropolia Poznań, które obędzie się 18 września br. w Poznaniu.

Zobacz także:
Śrem ›
Rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Poznania ›


Tagi:
Działalność, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Śrem, Zarząd Stowarzyszenia
 - 1