2016-04-01

Zintegrowane węzły przesiadkowe - zrównoważona mobilność miejska w metropoliach. Dobre praktyki. Konferencja w PoznaniuWe wtorek, 5 kwietnia, w Centrum konferencyjnym World Trade Center (WTC), w Poznaniu odbędzie się konferencja dotycząca praktycznych aspektów realizacji przedsięwzięć związanych z budową zintegrowanych węzłów przesiadkowych w kraju i zagranicą. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

Podczas wydarzenia przedstawione zostaną przykłady dobrych praktyk w zakresie takich zagadnień, jak funkcjonalność węzłów przesiadkowych, integracja różnych środków transportu, zastosowanie systemów informacji pasażerskiej, synchronizacja rozkładów jazdy i taryf, czy wdrożenie zasad uniwersalnego projektowania.

Tematyka konferencji jest związana z planami uruchomienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz realizacją konkursów w zakresie transportu ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Metropolii Poznań, na które w najbliższych latach zostanie przeznaczonych ponad 0,5 mld zł.

Wśród prelegentów znaleźli się eksperci z kraju i zagranicy, reprezentujący wyższe uczelnie, samorządy realizujące projekty związane z węzłami przesiadkowymi oraz przedsiębiorstwa branżowe.

W konferencji potwierdziło udział ponad 100 uczestników z całego kraju, w tym z instytucji samorządowych i biur metropolitalnych, spółek komunikacyjnych i kolejowych, szkół wyższych oraz organizacji społecznych i branżowych.

Załączniki:
Agenda.pdf [852.38 KB]


Tagi:
konferencja, Poznań, Poznańska Kolej Metropolitalna, Poznańska Kolej Metropolitalna, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, węzły przesiadkowe, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
 - 1