2013-11-08

Obchody Święta NiepodległościW poniedziałek, 11 listopada, będziemy świętować 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminach Metropolii Poznań odbędą się uroczystości związane z obchodami.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przybierają różne formy. Zostaną odprawione msze św. w intencji Ojczyzny, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (Puszczykowo) i koncerty (Buk, Tarnowo Podgórne) Nie zabraknie tez akcentów sportowych. Buk, Luboń, Oborniki, Tarnowo Podgórne zapraszają do wspólnego biegania, Suchy Las do udziału w rajdzie rowerowym, a Pobiedziska i Swarzędz i Tarnowo Podgórne w rajdzie samochodowym. W Murowanej Goślinie i Tarnowie Podgórnym odbedzie się Strzelanie Niepodległościowe.
Atrakcją w Luboniu będzie jedyny w Polsce unikatowy Chevrolet Canada C60-S w malowaniu pustynnym. Tą wojskową ciężarówkę wyprodukowano w 1942 roku w Kanadzie w zakładach General Motors dla armii brytyjskiej. Swoją karierę rozpoczęła natomiast w Afryce Północnej w artylerii, jako zaplecze techniczne.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Kultura, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, święto, Tarnowo Podgórne
 - 1