Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2014-08-25

Drewnianym wózkiem po Śremie - nowa atrakcja dla najmłodszychW wypożyczalni rowerów na promenadzie oraz w śremskim zoo w Parku im. Powstańców Wlkp. można wypożyczyć drewniane wózki, w których przejażdżka z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym.

Dla wypożyczających dostępnych jest: 5 wózków w bezpłatnej wypożyczalni rowerów na promenadzie oraz 5 wózków w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich przy Śremskim ZOO.

Wózki to wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Śremie, Gminy Śrem, Przedszkola Słoneczna Szóstka oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie, powiązana z ekologicznymi działaniami wodociągów nawiązującymi do bycia EKO. Charakterystyczny wygląd wózków nawiązuje do tradycji i naturalności. Tego typu wózki są bardzo popularne w wielu miastach w Polsce i wykorzystywane w parkach i ogrodach zoologicznych.

W wypożyczalni na promenadzie, oprócz 5 wózków drewnianych, do dyspozycji mieszkańców i turystów są 4 rowery dziecięce, 4 młodzieżowe oraz 4 dla dorosłych - wszystkie wyposażone w odblaski, lampki i dzwonki rowerowe. Są także foteliki dla dzieci i kaski rowerowe. A specjalnie dla biegaczy, których na ulicach spotyka się coraz częściej, wypożyczalnia oferuje 3 wózki biegowe.

Wypożyczalnia jest czynna codziennie w godzinach od 12.00 do 20.00. Aby skorzystać z oferowanego sprzętu, wystarczy wypełnienić kartę wypożyczenia sprzętu, być trzeźwym oraz pełnoletnim.

Drewnianym wózkiem można pojeździć także po śremskim zwierzyńcu, do niedawna zamieszkanym przez owce, kozy i kaczki a ostatnio powiększonym o alpaki, kangury, skunksa i papugi. Obok najmłodsi mogą też poznać inne, ale już sztuczne, zwierzęta egzotyczne, m.in. żyrafę, słonia, hipopotama, tygrysa. W pobliżu powstał też nowy integracyjny plac zabaw, który cieszy się ogromną popularnością.

Przy Śremskim Zoo jest także przystanek kolejki "Madagaskar", którą można codziennie w godzinach popołudniowych bezpłatnie pojeździć po parku.

Zobacz także:
Śrem ›


Tagi:
Edukacja, Sport i rekreacja, Śrem, ZOO
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4