Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2011-11-10

Koncepcja integracji transportu publicznego - prezentacja w Murowanej GoślinieW środę, 9 listopada 2011 r. w Murowanej Goślinie odbyła się prezentacja "Koncepcji zintegrowanego systemu publicznego transportu zbiorowego w osi komunikacyjnej Poznań - Murowana Goślina - Wągrowiec - Gołańcz". Opracowanie przygotowało Biuro Inżynierii Transportu w Poznaniu na zlecenie Stowarzyszenia jst "Komunikacja".

Koncepcja zakłada powiązanie pociągów relacji Poznań - Gołańcz z lokalną komunikacją autobusową w danej gminie. Zakłada zmianę częstotliwości i rozmieszczenia przystanków, synchronizację kursów wewnątrzgminnych z rozkładem jazdy pociągów, budowę parkingów samochodowych i rowerowych (park&ride), a także budowę dodatkowych przystanków kolejowych.

Proponowane zmiany mają skłonić mieszkańców Murowanej Gośliny i pozostałych gmin Stowarzyszenia Komunikacja, aby udając się do Poznania przesiedli się z samochodów i autobusów do pociągów. Dzięki temu znacznie zmniejszą się korki, tak na drogach dojazdowych do Poznania, jak i w mieście.


Tagi:
Gołańcz, integracja, mobilność miejska, Murowana Goślina, Poznań, transport publiczny, Wągrowiec
 - 1