Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2014-06-16

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny - można już składać wnioskiTańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, do muzeów, na przejazdy komunikacją publiczną, a nawet na wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne, dzięki Ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny. Wnioski o nią można składać już od 16 czerwca br.

Rodziny mające na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia (w przypadku dziecka kontynuującego naukę do ukończenia 25 roku życia) lub bez ograniczeń wiekowych w przypadku dziecka niepełnosprawnego legitymującego się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, mogą wnioski. Informacje o miejscu składania wniosków można uzyskać w urzędach gmin.
Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych kart, które przyznają gminy swoim mieszkańcom. W Poznaniu Karta Rodziny Dużej funkcjonuje już od marca 2013 roku. Ogólnopolska Karty Dużej Rodziny upoważnia do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju, a nie tylko w obrębie gminy.
Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wkrótce pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".

Załączniki:
karta-2.docx [13.73 KB]


Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, dzieci, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Ogólnopolska Karty Dużej Rodziny, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne
 - 1