Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2013-06-26

Powiat Poznański, Swarzędz, Śrem i Tarnowo Podgórne w gronie laureatów i wyróżnionych w konkursie Samorządowy Lider ZarządzaniaW poniedziałek i worek, 24 i 25 czerwca br., w budynku Senatu RP w Warszawie zostały  wręczone tytuły laureatów i wyróżnienia w konkursie Samorządowy Lider Zarządzania 2013.

W konkursie, Samorządowy Lider Zarządzania - usługi społeczne, tytuł laureata otrzymały:
Swarzędz za: Kompleksowe zarządzanie przedsięwzięciami z dziedziny sportu i rekreacji na terenie Swarzędza
Powiat poznański za: Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów OSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz mieszkańców.
Śrem wyróżnienie za "Program Aktywności Lokalnej jako innowacyjne narzędzie kształtujące politykę społeczną".Program Aktywności Lokalnej, przygotowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie łączy w sobie aktywizację zawodową i społeczną mieszkańców gminy.

Natomiast Tarnowo Podgórne zajęło II miejsce w konkursie Samorzadowy Lider Zarządzania 2013 - Samorząd jako pracodawca w kategorii: Inne rozwiązania dotyczące budowy motywującej kultury organizacyjnej w instytucjach samorządowych" za: "Partycypację pracowników w procesie zarządzania personelem w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne".

W trakcie konferencji finaliści konkursu zaprezentowali zgłoszone przez siebie rozwiązania zarządcze, tworząc możliwość wymiany doświadczeń i uczenia się od siebie nawzajem.
Przykłady innowacyjnych działań samorządów, które mogą być inspiracją dla innych znajdują się na stronie internetowej: www.jst.org.pl

Zobacz także:
Powiat poznański ›
Swarzędz ›
Śrem ›
Tarnowo Podgórne ›
Związek Miast Polskich ›


Tagi:
Gospodarka i biznes, nagroda, Powiat poznański, Swarzędz, Śrem, Tarnowo Podgórne, Związek Miast Polskich
 - 1