Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2010-08-26

We wrześniu rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny 2010Od 1 września do 31 października 2010 roku odbędzie się w Polsce Powszechny Spis Rolny (PSR 2010 według stanu na dzień 30 czerwca 2010 r.). Spis prowadzony będzie trzema metodami: samospisu internetowego, wywiadu telefonicznego i poprzez rachmistrzów spisowych. Po raz pierwszy w spisie zostaną zastosowane wyłącznie formularze elektroniczne.

W PSR 2010 będzie badana: ogólna charakterystyka gospodarstwa rolnego; użytkowanie gruntów i powierzchnia zasiewów; pogłowie zwierząt gospodarskich; liczba ciągników, maszyn rolniczych i urządzeń; zużycie nawozów; pracujący w gospodarstwie rolnym; struktura dochodów gospodarstwa rolnego z użytkownikiem gospodarstwa rolnego oraz korzystanie z programów wsparcia dla rolnictwa; metody produkcji rolniczej (wpływ rolnictwa na środowisko).

Wszystkie dane zbierane podczas spisu są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Wyniki spisu zostaną opracowane w taki sposób, aby nie była możliwa identyfikacja poszczególnych osób i gospodarstw rolnych.

Powszechny Spis Rolny 2010 to pierwszy spis rolny od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wszystkie kraje członkowskie UE są zobowiązane do przeprowadzenia spisów rolnych według stanu na dzień 30 czerwca 2010 roku i o wspólnym zakresie tematycznym.

Zgodnie z ustawą o PSR 2010, użytkownicy gospodarstw rolnych zobowiązani są do udzielania odpowiedzi ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą. Zachęcamy zatem wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami spisu.

Metody spisu:

1.09. - 31.10.2010 r. - samospis internetowy

8.09. - 31.10.2010 r. - wywiady telefoniczne

8.09. - 31.10.2010 r. - odwiedziny rachmistrzów spisowych

Zobacz także:
Główny Urząd Statystyczny ›


Załączniki:
spis_ulotka.pdf [260.83 KB]


Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Ogłoszenia, Pobiedziska, Powiat poznański, Powszechny Spis Rolny, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, rolnictwo, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne
 - 1