Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2017-10-06

18. urodziny PKO Poznań MaratonW niedzielę, 15 października 2017 r. wystartuje 18. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Zaproszenie na 18-ste urodziny Maratonu przyjęło ponad 7200 zawodników z 27 państw.

Wśród nich, faworyci biegu m.in.: Emil Dobrowolski (zwycięzca Poznań Maratonu z 2015), Valdas Dopolskas z Litwy, Mykola Lukhymchuk z Ukrainy oraz Boniface Nduva z Kenii. Wśród Pań m.in: legitymująca się lepszym od rekordu trasy poznańskiego biegu wynikiem 2:31\'17 Japonka Haruna Takada, Polki: Arleta Meloch, Izabela Parszczyńska, Aleksandra Lisowska oraz złota medalistka Mistrzostw Polski w Maratonie i zwyciężczyni ogólnoświatowej edycji Wings for life World Run 2017 - Dominika Stelmach. W maratonie wspólnie z biegaczami udział wezmą zawodnicy na wózkach w tym trzykrotny Mistrz Paraolimpijski z Londynu i z RIO 2016 - Rafał Wilk.
Każdy z zawodników w ramach pakietu startowego otrzyma m.in.: numer startowy, chip, worek, profesjonalną koszulkę biegową marki 4F, żel energetyczny Diamant Pro Sport, folder z wierszami "Biegalików", a od Browaru Fortuna dwa złociste napoje: Piwo Grodziskie o smaku lawendy i kolendry oraz Perry Miłosław o smaku gruszki.
Urodzinowa impreza Poznań Maratonu potrwa przez cały weekend i rozpocznie się już w piątek 13 października. Będą: Pasta - Party, prelekcje, biegi dla dzieci i młodzieży oraz Targi Poznań Sport Expo. Szczególnie interesująco zapowiadają się prelekcje. Tegoroczny panel dyskusyjny otworzy - znany wielu zawodnikom, niekwestionowany autorytet, trener i autor książek o bieganiu Jerzy Skarżyński. Nie zabraknie też porad dietetyka, fizjoterapeuty czy kardiologa, którzy tego dnia będą odpowiadać na pytania biegaczy. Gościem, specjalnym będzie aktor, satyryk i biegacz - Jacek Fedorowicz. Szczegółowy program prelekcji znajduje się na stronie maratonu: http://bit.ly/2g6Asjx. Wstęp wolny.
W niedzielę, 15 października, zawodników do walki z dystansem 42,195 kilometrów zagrzewać będą artyści z Teatru Muzycznego w Poznaniu, którzy w ramach maratońskiej rozgrzewki razem z nimi "powyginają śmiało ciało". Nie zabraknie też kibiców i zespołów na trasie.
Na wszystkich finisherów czekać będą: jabłka, banany, pomarańcze, winogrona, rodzynki, czekolada, ciepły makaron, herbata, woda, izotonik, piwa oraz muffiny i burgery!
Nie zabraknie także prezentów.
Każdy z uczestników imprezy urodzinowej bierze udział w loterii maratońskiej, w której wygrać można atrakcyjne nagrody rzeczowe. A są to:
    10 nagród finansowych o wartości 1000 zł brutto każda
    3 vouchery o wartości 500 zł każdy, na zakupy odzieży sportowej marki 4F
    weekend dla 2 osób w Hotelu Sheraton w Stockholmie. Zaproszenie, obejmujące pobyt weekendowy (2 noce) dla 2 osób ze śniadaniami
    akredytacja prasowa na wybrany mecz Lecha Poznań, który rozegrany zostanie na INEA Stadionie

Miła niespodzianka czeka na najszybszą poznaniankę i najszybszego poznaniaka, którzy otrzymają zaproszenia na weekendowy pobyt dla dwóch osób do Szklarskiej Poręby, a dokładnie do Norweskiej Doliny.
Zapisy trwają do 14 października (zapisy on-line potrwają do 12 października), chyba że, wcześniej zostanie osiągnięty maksymalny limit zgłoszeń tj. 8 tysięcy nadanych numerów startowych. Obecnie opłata startowa wynosi 150 zł. Na rabat w wysokości 20% od tej kwoty mogą liczyć te osoby, które wzięły udział w tegorocznej edycji półmaratonu.
Sponsorami urodzinowej Imprezy są: PKO Bank Polski - Sponsor Tytularny, 4F - Sponsor Techniczny oraz Browar Fortuna, Lidl, Aquanet i 4MOVE.
Konferencja na temat 18.PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza odbyła się w czwartek, 5 października 2017 r. w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Zobacz także:
Sport ›
18. PKO Poznań Maraton ›


Tagi:
maraton, Poznań, Sport i rekreacja
 - 1
 - 2