2018-01-03

Wręczenie nagród w konkursie na logo PKMW środę, 3 stycznia 2018 r., w siedzibie Stowarzyszenia Metropolia Poznań wręczono nagrody uczestnikom konkursu na logo Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Zdaniem komisji konkursowej najciekawszą propozycję nadesłała Anna Radzikowska z Warszawy i to złożony przez nią projekt wygrał konkurs.

Zgodnie z regulaminem Anna Radzikowska otrzymała nagrodę główną w wysokości 7 tys. zł brutto a po przygotowaniu kompleksowego systemu identyfikacji wizualnej na podstawie projektu logotypu, otrzyma jeszcze 5 tys. zł. Autorzy dwóch wyróżnionych prac: Waldemar Zientek z Poznania oraz Jakub Pieczyński z Opoczna otrzymali nagrody po 1 tys. zł. Poza konkursem została nagrodzona praca, którą przesłał sześcioletni mieszkaniec Wągrowca - Oliwier Romanowski.

Nagrody wręczali Włodzimierz Wilkanowicz, prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o. i Bogdan Frąckowiak, pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań ds. PKM.

Ogłoszony przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań konkurs dotyczył opracowania logotypu oraz systemu identyfikacji wizualnej dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Celem konkursu było wyłonienie najlepszego znaku graficznego charakteryzującego się wysokim poziomem artystycznym i spełniającego jednocześnie rolę marketingową oraz informacyjną. Konkurs cieszył się dużą popularnością oraz wysokim poziomem. Zgłoszono ponad 170 prac z terenu całego kraju. Prace oceniała siedmioosobowa komisja złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Kolei Wielkopolskich Sp. z o.o., Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Urzędu Miasta Poznania.

Logotyp będzie umieszczany na infrastrukturze stanowiącej Poznańską Kolej Metropolitalną (tabor, węzły przesiadkowe) oraz na materiałach biurowych i promocyjnych.

- Poznańska Kolej Metropolitalna jest bardzo istotnym, ze społecznego punktu widzenia, projektem, jest odpowiedzią na zjawiska występujące w Polsce i na całym świecie, które polegają na zastępowaniu komunikacji indywidualnej samochodowej transportem publicznym, w zdecydowanej części szynowym. Zwiększenie liczby połączeń kolejowych wymusza sytuacja - miasta są zakorkowane, a spaliny wydzielane przez auta przyczyniają się do powstawania smogu - mówił w czasie uroczystości prezes Włodzimierz Wilkanowicz. - Pojazdy z logo PKM będą obsługiwały pasażerów w zasięgu ok. 50 km od Poznania. Pierwsze cztery połączenia zamierzamy uruchomić już w marcu tego roku. Będą to połączenia Poznania z Jarocinem, Grodziskiem Wielkopolskim, Wągrowcem i Nowym Tomyślem - przypomniał Bogdan Frąckowiak.

Tagi:
konkurs, Poznań, Poznańska Kolej Metropolitalna, Poznańska Kolej Metropolitalna, Stowarzyszenie Metropolia Poznań
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4