Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2011-12-13

Szynobusy na trasie Poznan - Murowana Goślina - Wągrowiec znów kursująPo Półrocznej przerwie szynobusy relacji Poznań - Murowana Goślina - Wągrowiec znowu kursują. Po modernizacji linii kolejowej, pociągi mogą jechać z prędkością 120 km/h, co skróci czas przejazdu o 21 minut teraz, a po wykonaniu wszystkich prac o 30 minut.

Modernizacja linii kolejowej Poznań - Murowana Goślina - Wągrowiec była konieczna z uwagi na zły stan techniczny, który wymagał ograniczenia prędkości na niektórych odcinkach nawet do 20 km/h.. Modernizacja zakładała m.in.: budowę nowych peronów, przebudowę przejazdów kolejowo - drogowych i obiektów inżynieryjnych, budowę nowych przystanków osobowych: Czerwonak Osiedle i Murowana Goślina Zielone Wzgórza. Skrócenie czasu dojazdu do Poznania powinno zachęcić pasażerów do korzystania z tego srodka transportu.

Dużym ułatwieniem dla pasażerów szynobusów będzie przewidywany w przyszłości wspólny bilet na kolej i komunikację miejską Poznania.

"Modernizacja linii kolejowej nr 356 na odcinku Poznań Wschód - Wągrowiec\' jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Oddział w Poznaniu w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja linii kolejowej nr 356 Poznań Wschód - Bydgoszcz na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Poznań Wschód - Gołańcz - Etap I.\' Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Zobacz także:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ›


Tagi:
Czerwonak, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, inwestycje, linia kolejowa, modernizacja, Murowana Goślina, Polskie Koleje Państwowe, Poznań, Wągrowiec, Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny
 - 1