2012-09-21

Spływ kajakowy Poznań - Murowana Goślina (Mściszewo) - najnowsze informacje dla uczestnikówStart spływu kajakowego odbędzie się o godz. 11:00 z przystani kajakowej Partnerstwa NA RZECZ WARTY. Rejestracja rozpocznie się od godz. 10.30. Na metę, która znajduje się na przystani "Binduga" w Mściszewie, uczestnicy powinni dotrzeć około godz. 16:00. Na miejscu otrzymają ciepły posiłek i obejrzą mecz siatkówki plażowej.

Komandorem spływu jest Izabela Dylewska wielokrotna medalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy.

Między godziną 9:00 a 11:00 uczestnicy będą mogli pozostawić swoje pojazdy na bezpłatnym parkingu Urzędu Miasta Poznania, przy ul. Za Bramką (parking i start spływu zaznaczone ma mapce). Parking zostanie ponownie otwarty po powrocie uczestników spływu autokarami.

Przypominamy, że sobota, 22 września to Europejski Dzień bez Samochodu. W związku z tym, zachęcamy kierowców do bezpłatnych przyjazdów komunikacją miejską organizowaną przez ZTM w Poznaniu, Warbus z Murowanej Gośliny oraz Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej, na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu.
Specjalne talony dla uczestników spływu usprawnią wydawanie kajaków i koszulek na starcie oraz ciepłego posiłku na mecie. Pierwszy talon (start) zostanie wydany po zapoznaniu się uczestnika z regulaminem imprezy i złożeniu stosownego podpisu. Drugi talon (przystanek Czerwonak) uprawniał będzie do odbioru słodkiego poczęstunku oraz kawy lub herbaty. Trzeci talon (meta) uprawniający do ciepłego posiłku wydany zostanie po zdaniu kajaka na mecie spływu.
Na terenie Akwenmariny w Czerwonaku zaplanowano dodatkową atrakcję. Uczestnicy spływu będą gośćmi Wielkopolskiego Motorowodnego Zakończenia Sezonu 2012. O godzinie 13.00 rozpocznie się półgodzinny pokaz łodzi wyczynowych (zaproszeni Mistrzowie Świata i Europy będą prezentowali swoje umiejętności oraz sprzęt). W czasie postoju w Czerwonaku przewidziano również kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek.
Odcinek z Czerwonaka do Mściszewa (Murowana Goślina) powinien zostać pokonany pomiędzy godziną 14.00 a 16.00. Na mecie uczestnicy otrzymają ciepły posiłek i obejrzą mecz siatkówki plażowej pomiędzy Miastem Poznań a Gminą Murowana Goślina. Poznań reprezentować będzie prezydent Ryszard Grobelny, natomiast Murowaną Goślinę  burmistrz Tomasz Łęcki. Prezydenta Poznania i Burmistrza Murowanej Gośliny wspomagać będą zawodniczki drużyny KS PIECOBIOGAS Murowana Goślina.

Autobusy powrotne podstawione będą około godziny 16.30.

Równocześnie ze spływem odbywać się będzie nawigacyjny rajd motorowodny na odcinku Rogalinek - Czerwonak. Program obu imprez jest uzgodniony pomiędzy organizatorami, a wspólnym elementem będzie spotkanie na przystani w Czerwonaku.

W razie wątpliwości i pytań prosimy dzwonić pod nr telefonu: 669 960 680, 669 960 679.

W przypadku, gdyby któryś z uczestników zrezygnował z udziału w spływie, prosimy o przekazanie tej informacji organizatorom (telefonicznie lub sms), tak by nie opóźniać wspólnego startu oczekiwaniem na osoby które nie pojawiły się na przystani.

Przypominamy również, iż spożywanie alkoholu w czasie spływu jest zabronione.

Tagi:
Czerwonak, Metropolitalny Spływ Kajakowy, Murowana Goślina, Poznań, Sport i rekreacja
 - 1