2015-11-03

Gminy stawiają na WartęW poniedziałek, 2 listopada 2015 r., w sali Białej Urzędu Miasta Poznania, Prezydent Miasta Poznania, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz przedstawiciele władz samorządowych dziewięciu gmin: Śremu, Obornik, Lubonia, Czerwonaka, Mosiny, Komornik, Murowanej Gośliny, Suchego Lasu i Puszczykowa, podpisali List Intencyjny w sprawie podjęcia działań na rzecz utworzenia klastra rzecznego w województwie Wielkopolskim.

Sygnatariusze listu zobowiązali się do rozszerzenia i wzmocnienia istniejących już kontaktów w celu przywrócenia transportu oraz turystyki na rzekach województwa wielkopolskiego. Przyczynić się do tego ma współpraca przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, uczelni wyższych i instytucji otoczenia biznesu.

Plaże miejskie, mariny, boiska, restauracje i inne atrakcje mają powstawać nie tylko w Poznaniu, ale również w gminach, przez które przepływa Warta. Uporządkowane i zagospodarowane tereny nadwarciańskie zapewnią jeszcze lepsze warunki odpoczynku dla okolicznych mieszkańców i gości.

Utworzenie klastra nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań finansowych dla gmin. Będą one działały na zasadzie wzajemnej współpracy. Dodatkowo pomoże w ubieganiu się o zewnętrzne środki finansowe.

Tagi:
Czerwonak, Komorniki, Kultura, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Poznań, Puszczykowo, Sport i rekreacja, Suchy Las, Śrem, Urząd Miasta, Warta
 - 1