2011-05-20

II Zjazd Samorządów Aglomeracji Poznańskiej15 czerwca 2011 r. w Auli UAM, przy ul. Wieniawskiego 1, o godz. 15:00 rozpocznie się II Zjazd Samorządów Aglomeracji Poznańskiej.

Podobnie jak w ubiegłym roku w spotkaniu wezmą udział włodarze jednostek samorządów, radnych gmin aglomeracji i przedstawicieli środowiska naukowego, by wspólnie dyskutować o rozwoju metropolii.

Współczesne metropolie są siłą napędową gospodarki. Mają ogromny potencjał rozwojowy, są centrami wiedzy i innowacji, ale należy mieć świadomość, że nie są to obszary bezkonfliktowe, dlatego tak ważna jest dyskusja w zakresie współpracy w realizacji polityk sektorowych w kontekście dokumentu, jakim jest Strategia Rozwoju Aglomeracji Poznańskiej.

Rozwój gospodarczy, planowanie przestrzenne, zarządzanie kulturą, oświatą, czy rozwiązywanie problemów z zakresu polityki społecznej powinny odbywać się przy udziale samorządów całego obszaru metropolitarnego. Realizacja tych zamierzeń ma szansę realizacji tylko na płaszczyźnie wielu uzgodnień z sąsiednimi gminami, które wybierając określone priorytety troszczą się tym samym o zsynchronizowany rozwój całego obszaru.

Ramowy program spotkania:
Prezentacja najnowszych założeń polityki miejskiej kraju - przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Prezentacja Białej Księgi - Strategii Rozwoju Aglomeracji Poznańskiej - prof. dr hab. Tomasz Kaczmarek
W kierunku zintegrowanej Metropolii Poznań: wyzwania dla samorządów - dyskusja
Występ artystyczny

Tagi:
Aglomeracja Poznańska, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Działalność, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, samorząd, Skoki, Stęszew, Strategia Rozwoju Aglomeracji Poznańskiej do roku 2020, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne
 - 1