Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2011-09-26

Integracja komunikacji Poznania, Lubonia i KomornikOd soboty, 1 października 2011 r. nastąpi integracja komunikacji Poznania, Lubonia i Komornik. Zostanie wprowadzona nowa organizacja linii oraz opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej na terenie Lubonia oraz części gminy Komorniki.

Wszystkie linie komunikacji miejskiej w Luboniu (obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Transportowe Translub Luboń) oraz linie 117 i 117Bis (obsługiwane przez ZUK Komorniki) zostaną włączone do systemu komunikacji miejskiej Miasta Poznania. Oznacza to, że na liniach tych obowiązywać będzie jedna taryfa biletowa (wspólny bilet) na przejazdy z Lubonia do Poznania oraz na terenie Poznania. Cały Luboń oraz miejscowości Wiry i Komorniki (linie 701 i 702) znajdować się będą w strefie taryfowej B, a Poznań - w strefie A. Na przejazdy pomiędzy Komornikami, Luboniem a Poznaniem niezbędny będzie bilet obowiązujący w strefach A+B (bilety okresowe oraz bilety jednorazowe jednoprzejazdowe) lub A+B+C (bilety jednorazowe czasowe - na 30, 60 i 120 minut). Przy przejazdach wyłącznie na terenie Lubonia lub pomiędzy Luboniem a Komornikami wystarczy posiadanie biletu na samą strefę B.

Na liniach 103, 116 i 116Bis nadal będzie obowiązywała taryfa opłat ZUK Komorniki. Planowana integracja niniejszych linii przewidywana jest na 2012 rok.

Obecny układ komunikacyjny na terenie Lubonia ulegnie modyfikacji. Zmienią się także numery linii.

Bardzo istotna zmiana dotyczy dzieci zamieszkałych w Luboniu, uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów. Od 1 października br. na trasie "miejsce zamieszkania-szkoła" dzieci nie będą korzystały z bezpłatnych przejazdów.

Szczególy na stronach ZTM.

Tagi:
integracja, Komorniki, Luboń, Poznań, Transport indywidualny i zbiorowy, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu