Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2011-02-08

Modernizacja linii kolejowej poprawi połączenie małych miejscowości z aglomeracją poznańskąJeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy modernizacji linii kolejowej Poznań - Wągrowiec. Od czerwca do grudnia 2011 r., na remontowanym odcinku zostanie zamknięty ruch kolejowy. W zamian zostanie uruchomione połączenie zastępcze z Wągrowca przez Rogoźno do Poznania.

Całkowite zakończenie prac przewidywane jest na początek 2013 r.

Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się połączenie małych miejscowości z aglomeracją poznańską. Modernizacja toru na długości około 50 km i naprawa obiektów inżynieryjnych sprawi, że pociągi będą mogły zwiększyć swoją prędkość do 120 km/h, co skróci czas przejazdu o około pół godziny.

20 stycznia 2011 r. została podpisana umowa między PKP PLK S.A. a konsorcjum firm (TORPOL Sp. z o.o., Feroco S.A. oraz Zakład Robót Komunikacyjnych - DOM w Poznaniu Spółka z o.o.) na modernizację linii kolejowej nr 356 Poznań - Bydgoszcz mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Poznań Wschód - Wągrowiec.

W umowie jest również mowa o przebudowie istniejących i budowie nowych peronów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, a także o budowie nowych przystanków osobowych: Czerwonak Osiedle i Murowana Goślina Zielone Wzgórza.

Tagi:
Czerwonak, inwestycje, linia kolejowa, mobilność miejska, modernizacja, Murowana Goślina, Polskie Koleje Państwowe, Poznań, Skoki, Wągrowiec
 - 1