Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2010-12-07

Kanalizacja Puszczy Zielonka - gigantyczny projekt rozpoczął się w Czerwonaku i SwarzędzuGigantyczny projekt rozpoczął się w Czerwonaku i Swarzędzu. W poniedziałek, 6 grudnia br., w Sali Sesyjnej Akwen w Czerwonaku i w swarzędzkim ratuszu podpisano pierwsze z umów na realizację inwestycji "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic".

W Czerwonaku symbolicznym rozpoczęciem inwestycji było złożenie podpisów na prawdziwej rurze kanalizacyjnej - symbolu gigantycznej inwestycji. Rura ta ma prawie 3 metry i znajdą się na niej, w miarę postępu inwestycji, podpisy wszystkich wykonawców, gospodarzy i realizatora.
Jest to jedna z największych inwestycji w Wielkopolsce. Łączny koszt to 300 milionów złotych, 213,5 mln zł będzie pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja obejmie łącznie 5 gmin: Czerwonak, Swarzędz, Pobiedziska, Murowaną Goślinę i Skoki.
Dzięki porozumieniu i wspólnym działaniom, małym gminom udało się osiągnąć wielki sukces porównywalny do sukcesów dużych miast.
To także największa inwestycja w ciągu 20 lat samorządu Gminy Czerwonak. Wartość samego pierwszego kontraktu z konsorcjum firm ZRUG sp. z o.o. oraz Harbart W. Bartkowiak sp. komandytowa, wybranym w przetargu nieograniczonym, wynosi 14.508.515 zł brutto.

30 listopada br. w Murowanej Goślinie podpisano umowę z Konsorcjum GRONTMIJ POLSKA Sp. z o.o + GRONTMIJ Nederland B.V. +. GRONTMIJ CARL BRO A/S + Lafrentz Polska Sp. z o.o. na usługi Inżyniera Kontraktu dla robót prowadzonych w ramach projektu "Kanalizacja obszaru Parku KrajobrazowegoPuszcza Zielonka i okolic"
Wartość umowy opiewa na 3,6 miliona złotych.

Tagi:
Czerwonak, kanalizacja, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszcza Zielonka, Skoki, Swarzędz, Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka"
 - 1
 - 2