Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2015-09-07

Autobusowa linia rowerowa już wozi miłosników dwóch kółekDla miłośników wycieczek rowerowych po Puszczy Zielnce, powiat poznański uruchomił specjalną linię autobusową 471, która dowiezie cyklistów i ich rowery do malowniczych szlaków rowerowych po Puszczy Zielonce: EuroVelo R1, R2, R3, R4, R5, R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową oraz Cysterski Szlak Rowerowy i Pierścień dookoła Poznania.

Autobusy linii 471 będą kursowały do 25 października ze Swarzędza, Koziegłów, Murowanej Gośliny i Biedruska.

Połączenie będzie obsługiwane przez dwa niskopodłogowe autobusy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu, przystosowane do holowania przyczepy, która jednorazowo przewiezie 20 rowerów.

Bilety na przejazd mozna kupić u kierowcy. Co istotne: przewóz rowerów jest bezpłatny. a dodatkowo bilet można dostosować do swoich potrzeb. W ofercie są bilety na 1 przejazd (3 zł), 1 dzień (5,40 zł) i cały weekend (9,60 zł). Są także bilety grupowe dla maksymalnie 5 osób, w tym dwóch dorosłych 6,60 zł - jeden przejazd, 12,00 zł - bilet dobowy i 18,30 zł - bilet weekendowy.

Jeżeli autobus rowerowy będzie się cieszył powodzeniem w kolejnych latach uruchamiane będą następne linie przy współpracy każdej z 17 gmin tak, aby zamknąć pierścień wokół Poznania.

Powiat poznański czeka na uwagi rowerzystów i turystów, którzy mogą je nadsyłać na adres: zbigniew.rusak@powiat.poznan.pl lub listownie na adres starostwa.

Zobacz także:
Powiat poznański ›


Załączniki:
471-rozklad.pdf [39.68 KB]


Tagi:
autobusy, Powiat poznański, Poznań, Transport indywidualny i zbiorowy
 - 1
 - 2