Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2017-08-08

Dofinansowanie dla przedsiębiorcówMinisterstwo Rozwoju ogłosiło dwa równoległe konkursy dla działania "Badania na rynek" z Programu Inteligentny Rozwój. W ramach nich mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych zrealizowanych przez nich samodzielnie lub na ich zlecenie.

Badania na rynek to dotacje ułatwiające przedsiębiorcom uruchomienie linii produkcyjnej dla nowych technologii lub nowych usług i jednocześnie ważne narzędzie polityki innowacyjnej. Jeden konkurs dedykowany projektom realizowanym wyłącznie w średnich miastach, drugi dostępny dla wszystkich MŚP.

Wnioski w obu konkursach można składać od 5 września 2017 r. do 28 lutego 2018 r. Oba konkursy podzielone są na etapy. Przedsiębiorca ze średniego miasta może złożyć wniosek tylko do jednego wybranego przez siebie konkursu. Alokacja w "konkursie ogólnym" wynosi 750 mln złotych, zaś w tym dedykowanym miastom średnim - 400 mln złotych. Informacje można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju http://www.mr.gov.pl

Tagi:
dofinansowanie, Gospodarka i biznes, Inteligentny Rozwój, konkurs, Ogłoszenia, Poznań