Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2012-05-09

Tydzień Bibliotek 2012Już po raz dziewiąty w całym kraju organizowany jest "Tydzień Bibliotek". Hasłem tegorocznej edycji imprezy jest "Biblioteka ciągle w grze!".

Ogólnopolska akcja "Tydzień Bibliotek" organizowana jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się w dniach 8 - 15 maja. Do akcji włączyły się również biblioteki z terenu Metropolii Poznań.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach zaprasza m.in.: na lekcje biblioteczne i wystawę "Biblioteka ciągle w grze", a Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Śrem zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem.

Biblioteka Publiczna w Mosinie zaprasza w piątek, 11 maja na "Noc w Bibliotece". Spotkanie poświęcone będzie wampirom. Nie zabraknie filmów, dyskusji, przebieranek i scenek rodzajowych.

Biblioteka w Dopiewie zaprasza na spotkania autorskie, zabawy i turnieje dla dzieci.

Z kolei w Poznaniu Biblioteka Raczyńskich zaprasza na wystawę Biblioteka - EURO - Olimpiada, EURO-Noc w Bibliotece oraz Bajeczną Niedzielę u Raczyńskich. Biblioteka PTPN przygotowała prelekcję z pokazem obiektów XVI-XX wieku pt. "Nauki tajemne i czary w zbiorach Biblioteki Poznańskiego Towarzystwa, a Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na I Święto Ulicy Prusa - Bolesław Prus w gości prosi.

Biblioteki Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego zachęcają do udziału w akcji Bookcrossingu, czyli bezpłatnego przekazywania książek innym czytelnikom. Biblioteka Uniwersytetu Medycznego zaprasza na wystawę "Bibliotekarz od starożytności do współczesności". A biblioteka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza organizuje zwiedzanie zakamarków bibliotecznych oraz wystawę "Zbuntowane książki", czyli książki w nietypowej formie i kształcie.

To tylko niektóre propozycje bibliotek podczas "Tygodnia Bibliotek". Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez wszystkie biblioteki Metropolii Poznań.

Załączniki:
Tydzien_bibliotek_2012.pdf [91.86 KB]


Tagi:
Biblioteka Publiczna, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Kultura, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne
 - 1