Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2016-02-12

Solaria Turbino 12 na ulicach Poznania i gminy Suchy LasSolaris Urbino 12 to najnowszy autobus we flocie ZKP Suchy Las i jednocześnie pierwszy w aglomeracji poznańskiej autobus spełniający nowe standardy Zarządu Transportu Miejskiego w zakresie informacji pasażerskiej.

Nowością są m.in. tablice z numerem linii montowane z boku pojazdu - po stronie kabiny kierowcy oraz po stronie drzwi, na dole szyby. Wszystkie zewnętrze tablice elektroniczne wykonane są w technologii LED z automatycznym dostosowywaniem się jasności świecenia do warunków atmosferycznych a pomarańczowy kolor poprawia widoczność tablic. Oznakowanie uwzględnia m.in. potrzeby osób niedowidzących. Solaris Urbino 12 jest także wyposażony w rampę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Dodatkowo pod względem ekologii spełnia wymogi normy Euro 6.

Wnętrze pojazdu wyposażone jest w system zapowiedzi głosowych dla pasażerów, tablicę w technologii LED informującą o zbliżających się przystankach, tablicę LCD z całym przebiegiem linii i mapą obrazującą bieżące położenie pojazdu.

Podobne standardy informacji pasażerskiej będą wprowadzane w kolejnych, fabrycznie nowych pojazdach wszystkich przewoźników wykonujących przewozy na rzecz ZTM. Proces będzie realizowany stopniowo, w miarę zakupu nowych pojazdów. Kolejne pojawią się na ulicach aglomeracji poznańskiej w pierwszej połowie 2016 roku.

Zobacz także:
ZTM Poznań ›
Suchy Las ›


Tagi:
Poznań, Suchy Las, ZTM
 - 1
 - 2