Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2010-08-23

Kolektor słoneczny z 45% dopłatą dla każdego!Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Skorzystać z niego mogą osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe nie podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej.

17 czerwca br. Zarząd NFOŚiGW podpisał umowy z 6 bankami. Część banków umożliwiło ubieganie się o kredyty na kolektory słoneczne już od lipca, natomiast pozostałe uruchomią taką możliwość w sierpniu br.

Dopłaty będą udzielane zarówno na zakup i montaż kolektorów słonecznych jak i aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Inwestorzy mogą liczyć na dofinansowanie kosztów: sporządzenia projektu budowlano-wykonawczego, zakupu: kolektora słonecznego nowego zasobnika wodnego, automatyki, aparatury pomiarowej i instalacji, ciepłomierza kolektora słonecznego nowego zasobnika wodnego, automatyki, aparatury pomiarowej i instalacji, ciepłomierza oraz montażu zestawu.

Zobacz także:
Środowisko ›


Tagi:
Buk, Czerwonak, dofinansowanie, Dopiewo, dopłaty, Kleszczewo, kolektor słoneczny, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Oborniki, ochrona środowiska, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne
 - 1