2018-03-22

Misterium Męki PańskiejTradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 24 marca 2018 r. o godz. 19.00, w Poznaniu, na Cytadeli, pod Dzwonem Pokoju, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie.

Misterium poprzedzone zostanie Mszą św.w kościele u Salezjanów na Winogradach o godz.17.00, skąd wspólnie z aktorami widzowie przejdą na Cytadelę. Spektakl potrwa 80 minut.
Misterium jest wielkim widowiskiem, z żywą narracją i dramaturgią, świadomie operującym słowem, obrazem, światłem oraz dźwiękiem, aby pogłębić wrażenia widzów, pobudzić ich zmysły, uczucia i wyobraźnię. Spektakl jest przykładem harmonijnego połączenia tradycyjnej treści z nowoczesną formą widowiska plenerowego. Odgrywany na żywo, przekazuje posłanie ewangeliczne, ale dzięki profesjonalnej realizacji pozwala również na odbiór w kategoriach estetycznych. Dzięki temu prezentowane wydarzenia stają się bardziej zrozumiałe i bliskie współczesnemu człowiekowi.
Na Misterium jest wstęp wolny.
Aby ułatwić uczestnikom dojazd na miejsce oraz powrót do domów ZTM wzmocni transport publiczny w rejonie Cytadeli. Przed Misterium, od godz. 17.00, wzmocniona zostanie linia nr 74. Autobusy tej linii będą kursować co 10 minut.
Na Cytadelę spoza miasta najlepiej dojechać do stacji Pkp; Poznań - Garbary.
Po zakończeniu Misterium dodatkowe kursy przewidziano na liniach:
nr 51 (kierunek Os. Sobieskiego),
nr 63 (kier. Górczyn),
nr 74 (kier. Orła Białego),
nr 76 (kier. Os. Dębina,
nr 90 (kier. Os. Sobieskiego).

Zobacz także:
Misterium Męki Pańskiej ›


Tagi:
Kultura, Misterium Męki Pańskiej, Poznań
 - 1
 - 2
 - 3