2016-04-22

W Poznaniu odbyło się Forum Gospodarcze Metropolii PoznańIX edycja Forum Gospodarczego Metropolii Poznań za nami. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, 19 kwietnia br., w ramach czterech paneli odbyły się bardzo ciekawe dyskusje, w przeważającej mierze dotyczące kwestii związanych z turystyką na terenie oddziaływania Stowarzyszenia Metropolia Poznań. 

Forum rozpoczęła prelekcja prof. Witolda Orłowskiego, której tematyka dotyczyła oceny działania i wizerunku Poznania w kraju. Zdaniem prof. Orłowskiego, Poznań i metropolia mają ogromny potencjał, ale potrzebują śmiałej strategii.

Ciekawą dyskusję pod hasłem "Przyszłość Metropolii Poznań - czy możliwe jest uzgodnienie wspólnej wizji" prowadzili: rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. Marian Gorynia, starosta poznański i wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Jan Grabkowski, członek Zarządu Veolia Energia Poznań S.A.Sławomir Jurczyński, prezydent Wielkopolskej Izby Przemysłowo-Handlowej Wojciech Kruk, burmistrz Miasta i Gminy Śrem i wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań  Adam Lewandowski oraz zastępca Prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski. Wszyscy uczestnicy panelu zgodzili się z tym, że wspólna wizja dla Metropolii Poznań jest niezbędna.

W trakcie następnych paneli dyskutowano o możliwościach zwiększenia oraz optymalizacji oferty turystycznej Metropolii Poznań i wzmocnienia działań promocyjnych, a także o rozwiązaniach komunikacyjnych, które powinny przyczynić się do rozwoju turystyki.

Uczestnicy ostatniego panelu przedstawiali swoje doświadczenia z zakresu stosowania innowacyjnych rozwiązań, które można zastosować do wzmocnienia oferty turystycznej.

Forum organizowane jest z inicjatywy Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, współorganizatorzy to Urząd Miasta Poznania, Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

Tagi:
forum, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań, Sport i rekreacja, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, strategia
 - 1