2010-07-22

Stypendia socjalne dla uczniów, słuchaczy i studentów województwa wielkopolskiegoMożna składać wnioski o stypendia socjalne dla uczniów, słuchaczy i studentów województwa wielkopolskiego. Wnioski należy pobierać i składać w Wydziałach Oświaty Urzędów Miast i Gmin.

Termin przyjmowania wniosków o stypendium dla uczniów upływa 7 września 2010 r., a dla słuchaczy i studentów 12 października 2010 r. Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania i wypłacania stypendiów socjalnych można uzyskać w Biuletynie Informacji Publicznej Poznańskiego centrum Świadczeń.

Stypendium ma charakter socjalny i przysługuje:
uczniom szkół ponadgimnazjalnych;
słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli;
słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych;
studentom.

Pod warunkiem, że zamieszkują na stałe na terenie województwa wielkopolskiego i uczą się w trybie dziennym. Stypendium dla uczniów przyznawane jest na okres od 1 stycznia do 30 czerwca i od 1 września do 31 grudnia, natomiast dla studentów od 1 stycznia do 30 czerwca i od 1 października do 31 grudnia.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, nauka, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rodzina i zdrowie, Rokietnica, Skoki, Stęszew, stypendium, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, wielkopolska