Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2012-09-21

Europejski Dzień bez Samochodu - bezpłatne przejazdy dla kierowców, miejskie rowery za darmo i Piknik EkologicznyEuropejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest w tym roku w sobotę, 22 września. Jest to jeden dzień w roku, kiedy wszyscy możemy wspólnie zamanifestować troskę o środowisko naturalne swojej miejscowości.

Gminy Metropolii Poznań aktywnie włączyły się działania proekologiczne. Wszyscy kierowcy, będą mogli za darmo poruszać się środkami komunikacji Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Warbus z Murowanej Gośliny oraz Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej, na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu.
W Obornikach odbędzie się Piknik Ekologiczny, na który uczestników dowiozą dodatkowe, darmowe kursy komunikacji miejskiej.
W Poznaniu także przejazdy rowerem Nextbike za darmo. Z bezpłatnych przejazdów rowerami PRM mogą skorzystać zarówno mieszkańcy, którzy wypożyczali już jednoślady w systemie, jak i ci, którzy dopiero się w nim zarejestrują.

Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, dzień bez samochodu, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, ochrona środowiska, Ochrona środowiska, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Poznański Rower Miejski, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne
 - 1