Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2016-09-30

Wspólna komunikacja Poznania i Tarnowa PodgórnegoOd 1 stycznia 2017 r. integracja komunikacji Tarnowa Podgórnego i Poznania stanie się faktem. Poinformowali o tym w czwartek, 29 września 2016 r., zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski i wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czjka.

Prozumienie w tej sprawie jest efektem wielomiesięcznych negocjacji przedstawicieli obu samorzadów. List intencyjny podpisany został jeszce we wrzesniu 2015 r.
Integracja transportu publicznego jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Tarnowa Podgórnego i Poznania, którzy przemieszczają się w obu kierunkach. Dzięki integracji mieszkancy Tarnowa Podgórnego będą mogli korzystać z systemu PEKA, wiekszej sieci połączeń i w efekcie będzie to nich bardziej komfortowe i  tańsze rozwiązanie. Numeracja objetych integracją linii rozpoczynać się będzie  od cyfry 8 (801, 802...). Wyjatek stanowić będą najbardziej lokalne linie autobusowe dowożące dzieci do szkół: 05, 06, 08, 09, 10, które pozostaną w gestii TPBUS.
Zintegrowana komunikacja ruszy z początkiem stycznia. Obecnie przygotowywane są niezbędne projekty uchwał, które będą musiały być zaakceptowane przez Rady Gmin, który dotyczy integracja: Tarnowa Podgórnego, Kaźmierza, Rokietnicy, Dusznik, Dopiewa oraz Rady Miasta Poznania.

Zobacz także:
Poznań ›
Tarnowo Podgórne ›


Tagi:
bilet, integracja, PEKA, Poznań, Tarnowo Podgórne, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu
 - 1