Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2012-05-18

Noc MuzeówW nocy z sobotę na niedzielę, 19/20 maja, muzea zapraszają na nocne zwiedzanie. W większosci będą czynne do 1:00. Wstęp wolny.

Szamotuły zapraszają do zamku Górków, Ośrodka Kultury, Od godz. 19.00 do północy o każdej pełnej godzinie będzie można wysłuchać mini recitalu muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Camerata Zamku Górków.

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na godzinę 18.00 do parku Zamkowego. Tam Tygrysek ze Stumilowego Lasu, zejdzie z drzewa i przez pół godziny będzie bawić najmłodszych uczestników Nocy Muzeów. Później w parku i na ulicach miasta pojawią się mim i szczudlarz, którzy postarają się, aby ta noc była niezapomniana.

"Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki" - te słowa Cycerona będą mottem tej nocy w Bibliotece Publicznej na Rynku. Biblioteka i Grupa Jakkolwiek zapraszają od godz.20.00 do 01.00. W programie: wystawa Grupy Jakkolwiek: Jakkolwiek - ogród oraz spotkania z Dariuszem M. Preislerem, autorem "Sztuki kaligrafii" o godz. 21.30, 22.00 i 22.30. W Cafe Marzenie w godz. 21.00 - 1.00 będzie noc anielsko-diabelska, czyli happening pełen niespodzianek z losowaniem nagród o północy.

W ramach Nocy Muzeów zaprasza jedyne w Polsce Muzeum Tyflologiczne w Owińskach. Od godz. 20:00 do 24:00 można przyjść i obejrzeć dotykiem wyjątkowe eksponaty.

Bogaty program przygotowały muzea i galerie w Poznaniu.

Tagi:
Czerwonak, Kultura, Noc Muzeów, Poznań, Szamotuły