2015-10-16

W Skałowie otwarto nowe schronisko dla zwierzątNa poczatku października 2015 roku, w Skałowie, w gminie Kostrzyn zostało otwarte nowe Schronisko dla Zwierząt.

Budowę zainicjował i sfinansował Związek Międzygminny "Schronisko dla Zwierząt", który tworzy 11 gmin: Czerwonak, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Nekla, Pobiedziska, Puszczykowo, Suchy Las i Swarzędz. Inwestycja została dofinansowana również przez Powiat Poznański.

W schronisku będzie miejsce dla 250 psów, które rozmieszczone zostaną w 2 nowoczesnych budynkach, wyposażonych w 26 boksów oraz 14 boksów w budynku kwarantanny. Część sypialna wyposażona jest w ogrzewanie podłogowe. Przy każdym budynku znajduje się ogrodzony wybieg a dodatkowo na terenie schroniska duży teren spacerowy.

Jest także duża wybiegania dla psów spoza Schroniska, wyposażona w sprzęt do rekreacji psów, a także w staw z wodą do pływania. W budynku głównym znajdzie się sala edukacyjna dla realizacji projektów edukacyjnych.

W 2016 r. powinien ruszyć także nowoczesny hotel dla psów oraz piec krematoryjny i cmentarz dla zwierząt spoza schroniska.

W schronisku zatrudnienie znajdą wykwalifikowani pracownicy i specjaliści. Poza przygotowywaniem psów do życia w nowych domach, schronisko będzie przygotowywać osoby adoptujące oraz oferować im bezpłatne szkolenia i pomoc w ewentualnych problemach behawioralnych. Wszystko po to, by zwierzęta trafiły do dobrych domów i nie wróciły do schroniska.

Przy Schronisku działa już także Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Skałowie, które wspiera działalność placówki, między innymi przez tworzenie biblioteki otwartej dla wolontariuszy i mieszkańców gmin.

Przy projektowaniu i budowie schroniska wykorzystano doświadczenia z Koszalina, Szczecinka, Wrocławia, Lublina i Piotrkowa Trybunalskiego oraz Berlina.

Zobacz także:
Kostrzyn ›


Tagi:
Czerwonak, Działalność, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Ogłoszenia, Pobiedziska, Puszczykowo, schronisko dla zwierząt, Suchy Las, Swarzędz
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4