2010-07-15

Most w Bolechowie zamkniety do końca sierpniaDo końca sierpnia br. zamknięty będzie przejazd przez most w Bolechowie nad rzeką Wartą, na odcinkach: od skrzyżowania z drogą wojewódzką do ronda w Bolechowie oraz od ronda w Bolechowie do mostu nad Wartą włącznie.

Objazd od strony Murowanej Gośliny do Biedruska prowadzi przez Czerwonak oraz poznańskimi ulicami: Gdyńską, Bałtycką., Lechicką, Naramowicką.

Ruch ul. Obornicką w Bolechowie odbywa się bez zmian. Mieszkańcy wyłączonego odcinka mają możliwość dojazdu do posesji.

Zamknięcie jest jednak konieczne ze względu na technologicznie wymagany czas dla robót mostowych oraz przebudowę przepustu umiejscowionego na głębokości 5 m pod jezdnią, na odcinku pomiędzy mostem a Bolechowem. Wprowadzenie ruchu wahadłowego spowodowałoby ogromne utrudnienia w ruchu i stwarzałoby niebezpieczeństwo dla podróżujących oraz pracowników wykonujących roboty drogowe. Równocześnie z pracami na moście, prowadzone będą roboty na pozostałym odcinku - do drogi wojewódzkiej nr 196, tak by całość inwestycji zrealizować w jak najkrótszym czasie i do 31 sierpnia wykonać prace, które w największym stopniu mogą utrudnić ruch.
Inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Zobacz także:
Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu ›


Załączniki:
mapa objazdu.pdf [445.91 KB]


Tagi:
Bolechowo, droga wojewódzka, most, Murowana Goślina, Suchy Las, Transport indywidualny i zbiorowy, Zarząd Dróg Powiatowych
 - 1