Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2012-05-18

Nabór wniosków do IV edycji Samorządowego Programu PożyczkowegoEuropejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosił nabór wniosków do IV edycji konkursu o udzielenie pożyczek w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego. Chętne gminy mogą starać się o wsparcie finansowe na budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę oraz inwestycje w oświatę.

Nabór wniosków do IV edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego potrwa do 4 czerwca br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 mln złotych. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego i obecnie wynosi 4,97%.

Samorządowy Program Pożyczkowy jest kontynuacją wieloletnich starań Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej zmierzających w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców wsi i małych miast. Jest on adresowany do gmin i powiatów, które chcą zrealizować inwestycje infrastrukturalne na terenach wiejskich (na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców).  Pożyczki udzielane są na inwestycje z zakresu oświaty, zaopatrzenia wsi w wodę oraz budowy i remontu dróg gminnych i powiatowych.

Zobacz także:
EFRWP ›


Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Edukacja, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, pomoc, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne