Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2014-06-18

Luboń - "Samorządem Przyjaznym Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów"Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności przyznały władzom miasta Luboń tytuł "Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów".

Tytułem tym honoruje się samorządy, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju szkół jako instytucji uczących się i promują edukację skoncentrowaną na rozwijaniu przez uczniów kompetencji kluczowych. Bezpośrednią przyczyną przyznania tego wyróżnienia jest aktywność Gimnazjum nr 2 w Luboniu
w programach i projektach edukacyjnych CEO, w tym angażujących młodzież do pracy na rzecz społeczności lokalnej, jak również wcześniejsze działania innych lubońskich szkół.
Oficjalne wręczenie tego zaszczytnego tytułu odbyło się 6 czerwca 2014 roku w Warszawie, w trakcie Spotkania Samorządowców i Dyrektorów Szkół towarzyszącego XV Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych pod patronatem małżonki prezydenta RP pani Anny Komorowskiej. Nagrodę odebrał wiceburmistrz Rafał Marek. W uroczystości uczestniczyła także dyrektor Gimnazjum nr 2 p. Jolanta Walczak.
Spotkanie odbyło się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.
Przyznanie tytułu jest swoistym podsumowaniem troski władz gminy o rozwój lubońskiej oświaty. Dowodzi właściwego kierunku polityki realizowanej przez miasto.

Zobacz także:
Luboń ›


Tagi:
Luboń, nagroda, Ogłoszenia, uczniowie
 - 1