2013-11-06

WorkGate - tak Poznań walczy z bezrobociem!



Takich metod walki z bezrobociem nie ma w Polsce nikt. 21 listopada odbędzie się drugi WorkGate, czyli warsztaty połączone w wielką zbiorową rekrutacją dla kończących i tych którzy już ukończyli studia. To najbardziej oryginalny sposób na znalezienie pracy w sektorze BPO/SSC.

Miasto Poznań wespół z największymi centrami sektora BPO/SSC, takimi jak Lorenz  Bahlsen, Carlsberg Group, IKEA, McKinsey & Company, Franklin Templeton Investments, CIBER, Jeronimo Martins, HAYS, MAN, Savvis, Carl Zeiss, inicjują już po raz drugi warsztaty rekrutacyjne pod nazwą WorkGate.

WorkGate w 2013 roku będzie składało się z dwóch części: warsztatów oraz stoisk rekrutacyjnych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się między innymi: na co zwraca się uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych, jak pracuje się w Centrach, a także jakie są metody skutecznej komunikacji w przedsiębiorstwie.

By zgłosić chęć udziału w zajęciach, należy do 15 listopada br. wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na facebookowym profilu WorkGate. Spośród nadesłanych zgłoszeń, na warsztaty zostanie zakwalifikowanych ponad 300 osób. Ci którzy nie dostaną się na warsztaty, mogą przyjść w dniu wydarzenia od 10.00 do 16.30 i złożyć swoje aplikacje. Miejsca pracy czekają!

Jak mówi prezydent Ryszard Grobelny to, że "Poznań, w czasach kiedy świat przeżywa kryzys na rynkach pracy, ma statystycznie najniższe bezrobocie, to między innymi wynik takich działań jak WorkGate. Codziennie musimy bowiem wymyślać nowe sposoby na stymulowanie naszego rynku pracy. A młodzi, wykształceni ludzie to największa siła naszego Miasta. Mam nadzieję, że dzięki WorkGate jak najwięcej młodych znajdzie pracę, a wszyscy zdobędą wiedzę i umiejętności, by wygrywać walkę o wymarzone stanowiska w wymarzonych firmach."

W naszym kraju centra BPO/SSC (Business Process Outsourcing/Shared Service Centers) nie są niczym nowym. Pierwsze z nich pojawiły się już w latach dziewięćdziesiątych, jednak najbardziej dynamiczny rozwój tego sektora rozpoczął się wraz z akcesją Polski do Unii Europejskiej - trzy na cztery centra outsourcingowe działające w Polsce powstały po 2004 roku. W Poznaniu sektor ten zatrudnia już prawie 9 tysięcy osób, w 41 firmach. W kolejnych latach planowany jest 20% wzrost zatrudnienia wynikający z pozyskiwania nowych centrów oraz rozwoju obecnie funkcjonujących.

Tagi:
bezrobocie, Edukacja, Poznań, rynek pracy
 - 1