Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2015-06-12

Atrakcyjny weekend w PoznaniuW najbliższy weekend w Poznaniu i okolicach będzie dużo atrakcyjnych imprez, a wśród nich pokazy lotnicze, wyścigi łodzi smoczych, amatorskich załóg kajakrskich, Jarmark Świetojański, festyny i pikniki.

Wszsyscy, którzy odwiedzą poznańską Maltę będą mogli obserwować zmagania załóg łodzi smoczych w ramach Poznańskich Dragonów 2015 - VII edycji Mistrzostw Smoczych Łodzi a także rywalizację amatorów na kajakach turystycznych w ramach I Poznań Canoe Challenge - I Mistrzostw w kajakarstwie turystycznym.

Na Starym Rynku rozpocznie się Jarmark Świętojański. W sobotę na scenie o godz. 20:00 wystąpi Sebastian Riedel & Cree, a wcześniej wystąpią m.in: słuchacze Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena, a także zespoły dziecięce.

W niedzielę, Jarmark odwiedzą Myszki: Mickey i Minnie, będą występy dziecięce, spektakl teatralny, musical "Pan Kleks". O godz. 16:30 na scenie pojawi się K.A.S.A. & The Czad Makers.

Szczegółowy program tegorocznego jarmarku na stronie Jarmarku Świętojańskiego.

Na Ławicy odbędą się bardzo atrakcyjne pokazy lotnicze - Aerofestival 2015.

Na czas trwania plenerowych pokazów lotniczych "AEROFESTIWAL 2015 Poznań-Ławica", wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu:
ograniczenia w ciągu ul. Dąbrowskiego od ul. Gorajskiej do ul. Skalskiego. Na kierunku wjazdowym do miasta (południowym) ul. Dąbrowskiego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu, a zamknięty pas ruchu zostanie przeznaczony dla autobusów dowożących uczestników pokazów. Na kierunku wyjazdowym z miasta (północnym) jeden pas ruchu zostanie wydzielony dla pojazdów autobusowych.
zamknięcie wjazdu z ul. Dąbrowskiego w ulice: Gorajską, Lotniczą, Pilotów i Skalskiego.
objazd zamkniętej ul. Gorajskiej przy ul. Santockiej. Oznaczona trasa objazdu prowadzi ulicami: Dąbrowskiego, Słupską / Wichrową, Dąbrowskiego.
zakaz zatrzymywania się i postoju wzdłuż całej ul. Tatrzańskiej w związku z poprowadzeniem nią tymczasowej komunikacji autobusowej.

Wejście na teren imprezy - ul. Lotniczą od strony ul. Dąbrowskiego.

Ponadto Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza w festiwalowy weekend dodatkowe linie autobusowe (nr 30, 31 i 32) do obsługi komunikacyjnej imprezy, kursujące w sobotę 13 czerwca br. od godz. 7:00 do 22:00 i w niedzielę 14 czerwca br. od godz. 7:00 do 20:00. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ZTM Poznań.

W związku z czasowymi zmianami w organizacji ruchu wprowadzone zostaje odpowiednie oznakowanie. Ponadto oznaczone zostają specjalnymi tablicami z napisem "aerofestival" dojazdy do następujących parkingów dla uczestników imprezy:
Auchan Swadzim (parking czerwony)
Tor Poznań (parking zielony)
MTP/PCC (parking niebieski).

Tagi:
aerofestival, Kultura, Poznań, Sport i rekreacja, Tor Poznań, weekend
 - 1