2010-09-02

Delegacja z Olsztyna na spotkaniu Rady Aglomeracji PoznańskiejW piątek, 3 września 2010 r. o godz. 13:00 w Sali audiowizualnej Muzeum Archeologicznego odbędzie się spotkanie Rady Aglomeracji Poznańskiej z delegacją z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Celem spotkanie jest zapoznanie się gości z mechanizmem integracji gmin, a także powstania aglomeracji poznańskiej. Politycy z województwa warmińsko - mazurskiego, za przykładem innowacyjnego pomysłu Poznania, chcą wprowadzić podobne rozwiązania w powiecie olsztyńskim. W spotkaniu wezmą udział członkowie Rady Aglomeracji Poznańskiej, do której należą Prezydent Poznania, Starosta Poznański, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu poznańskiego oraz Śremu, Szamotuł i Skoków, a także Sekretarz Miasta Poznania.

Delegację Olsztyna pod przewodnictwem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz starosty Olsztyńskiego Mirosława Pampucha reprezentować będą wójtowie, burmistrzowie oraz radni powiatu olsztyńskiego. Goście w szczególności zainteresowani są: gospodarką wodno-ściekową, transportem publicznym w obrębie aglomeracji, oświatą, rozwojem gospodarczym.

Tagi:
Aglomeracja Poznańska, Działalność, integracja, Muzeum Archeologiczne, Olsztyn, Poznań, Rada Aglomeracji Poznańskiej
 - 1