Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2018-04-30

Tramwaj wodny jest już w CzerwonakuNa AKWEN Marinę dotarł transport z łodzią, która będzie pełniła rolę gminnego tramwaju wodnego na Warcie. Uruchomienie silnika i wodowanie łodzi odbyło się bez przeszkód.

Łódź wypłynęła też w rejs testowy, który wykazał, że bardzo dzielnie zachowuje się na wodzie, jest bardzo stabilna, ma zaledwie 30 cm zanurzenie przy pełnym obciążeniu i jest bardzo zwrotna.

Po rejsie testowym natychmiast rozpoczęły się prace przy łodzi, m.in. malowanie, doposażenie jej w niezbędne sprzęty, aby była gotowa na oficjalne Otwarcie Sezonu Motorowodnego na AKWEN Marinie 19 maja.

Już teraz zapraszamy Państwa na to wydarzenie, w którym oprócz wodowania naszego tramwaju wodnego, zaplanowaliśmy wiele innych atrakcji m.in. darmowe wycieczki tramwajem wodnym po Warcie, festiwal kuchni polowych, atrakcyjne gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin, a na zakończenie koncert zespołów szantowych, wyścigi łodzi pontonowych ZapCat, pokaz drewnianych łodzi motorowych.

Bardzo dziękujemy członkom Wielkopolskiej Grupy Sportów Wodnych KILWATER za poświęcony prywatny czas, wsparcie i pomoc w realizacji wspólnych przedsięwzięć: budowa pomostu, sprowadzenie tramwaju wodnego i techniczną opiekę nad nim oraz Otwarcia Sezonu Motorowodnego na AKWEN Marinie.

Tagi:
Czerwonak, Sport i rekreacja, tramwaj wodny, Transport indywidualny i zbiorowy, Warta
 - 1