Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-11-17

Projekt budowy drugiego toru w Obornikach? Poznaliśmy ofertyPrawie wszystkie z przedstawionych ofert dotyczących opracowania projektu budowy drugiego toru kolejowego w Obornikach (linia kolejowa nr 354) zmieściły się w ramach przedstawionych przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ponad dwukilometrowy tor z siecią trakcyjną zostanie wybudowany pomiędzy posterunkiem odgałęźnym Oborniki Wielkopolskie a stacją o tej samej nazwie. Dwutorowy ruch pociągów zapewniony zostanie również nad rzeką Wartą. Zgodnie z planami Samorządu Województwa Wielkopolskiego i PKP Polskie Linie Kolejowe powstanie równoległy do istniejącego most kolejowy. Natomiast, stacja Oborniki Wielkopolskie Miasto w ramach tej inwestycji zyska nowy peron.

Oferty na wykonanie tego projektu zostały już poznane. Do ogłaszającego przetarg wpłynęło ich aż 9. 8 z nich nie przekroczyło kwoty maksymalnej wynoszącej 3,55 mln złotych netto. Najtańsza z przestawionych ofert opiewa na 1,87 mln złotych netto i przestawiona została przez Biura Projektów Komunikacyjnych z Poznania. Zaraz po niej w rankingu cenowym znalazła się propozycja konsorcjum firm Infrares i Infra.

Teraz PKP Polskie Linie Kolejowe przejdzie do oceny ofert oraz wyboru najkorzystniejszej. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na przygotowanie projektu. Istnieje szansa, iż inwestycja zrealizowana zostanie w ciągu kolejnych lat.


Tagi:
Aglomeracja Poznańska, Infrastruktura transportowa, Poznańska Kolej Metropolitalna, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
 - 1