Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
 

PUBLIKACJE - KURIER METROPOLITALNY2018-12-31
Kurier Metropolitalny, styczeń 2019
W najnowszym numerze Kuriera Metropolitalnego, miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuł - podsumowanie roku 2018 w zakresie projektów realizowanych w ramach ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Ponadto zachęcamy do przeczytania wywiadu z Arnoldem Breschem, członkiem Zarządu PKP PLK SA na temat przebiegu prac remontowych torowisk na liniach kolejowych, na których, po zakończeniu modernizacji, uruchamiane będą połączenia w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Natomiast w cyklu "Zaułek twórcy" przedstawiamy twórczość pani Marioli Wower. W numerze znajduje się również wiele innych informacji. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 642.19 KB   
2018-11-20
Kurier Metropolitalny, listopad 2018
W listopadowym numerze Kuriera Metropolitalnego oprócz informacji z gmin, publikujemy wywiad z Mariuszem Wiatrowskim, prezesem zarządu Portu Lotniczego Poznań Ławica. Polecamy też artykuł dotyczący odnalezienia wsi Gać, na której ślad wpadli poznańscy archeolodzy.

rozmiar: 748.19 KB   
2018-10-05
Kurier Metropolitalny, październik 2018
W numerze można przeczytać m.in. o: przystąpieniu Swarzędza do systemu PKM i nowym węźle przesiadkowym przy dworcu PKP w Swarzędzu; nowych mieszkaniach w Tarnowie Podgórnym; przywracaniu linii kolejowej ze Śremu do Poznania; programie umożliwiającym zmianę i podniesienie kwalifikacji zawodowych dla osób powyżej 18. roku życia; antysmogowych działaniach Pobiedzisk i Poznania; rozmowę z Tomaszem Łęckim, prezesem Stowarzyszenia Dzieje z Murowanej Gosliny oraz poznać twórczość Aldony Latosik z Zakrzewa.

rozmiar: 699.94 KB   
2018-09-04
Kurier Metropolitalny, wrzesień 2018
Na terenie gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań obecnie trwa dystrybucja najnowszego, wrześniowego numeru Kuriera Metropolitalnego.

W numerze można przeczytać m.in. o: wiaduktach nad torami kolejowymi w ul. Lechickiej i Golęcińskiej; rozmowę z insp. Maciejem Nestorukiem, komendantem miejskim poliocji w Poznaniu; ankiecie dla Seniorów z terenu metropolii Poznań; obwodnicy Obornik; nowoczesnym węźle przesiadkowym w Kostrzynie; działaniach gmin w zakresie ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. W Zaułku twórcy mozna poznać sylwetkę Eryka Sieińskiego ze Swarzedza.

rozmiar: 723.40 KB   
2018-08-22
Kurier Metropolitalny, sierpień 2018
W numerze można przeczytać m.in.: o rozrastającej się sieci połączeń Poznańskiej Kolei Metropolitalnej; rozmowę z Cyrylą Frankowską-Staszewską, rzecznik prasową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu; reaktywacji linii kolejowej Śrem-Czempiń; ścieżce rowerowej pomiędzy Suchym Lasem a Radojewem; działaniach Lubonia i Mosiny na rzecz walki ze smogiem; o Janie Grabkowskim i tytułe Samorzadowca 20-lecia; o tramwaju wodnym oraz pasji Macieja Grzeskowiaka z Palędzia.

rozmiar: 3.14 MB   
2018-07-01
Kurier Metropolitalny, lipiec 2018
W numerze m.in: o uruchomieniu PKM, rozmowa z dyrektorem Urzędu Statystycznego w Poznaniu, aktywizacji seniorów, nowych ścieżkach rowerowych, walce ze smogiem, tunelu w Kostrzynie oraz sylwetka Bartosza Machury - rzeźbiarza z Pobiedzisk.

rozmiar: 782.84 KB   
2018-06-01
Kurier Metropolitalny, czerwiec 2018
Wydanie specjalne
W numerze: o Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, reaktywacji połączenia kolejowego Śrem-Czempiń, węzłach PKM, o bilecie Bus Tramwaj Kolej.

rozmiar: 4.08 MB   
2018-05-01
Kurier Metropolitalny, maj 2018
W numerze można przeczytać m.in o: pierwszych czterech liniach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, rozmowę z dr. Łukaszem Mikułą o działaniach Komisji Planistycznej Stowarzyszenia Metropolia Poznań, dofinansowaniu projektów termomodernizacyjnych, autobusach z przyczepami na rowery, pumptracku w Suchym Lesie a także miłośniku sztuki z Murowanej Gośliny, który w wolnych chwilach maluje obrazy i pisze wiersze.

rozmiar: 481.30 KB   
2018-04-01
Kurier Metropolitalny, kwiecień 2018
W numerze można przeczytać m.in. o: przebudowie ul. Gdyńskiej od granicy Poznania do COŚ w Koziegłowach; zmianie przepisów dotyczących umieszczania reklam w przestrzeni gminy; nowej hali sportowej w Kostrzynie, bezpłatnym usuwaniu azbestu; działaniach gmin na rzecz ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. W "Zaułku twórcy" sylwetka i wiersze Henryka Wojtysiaka z Obornik.

rozmiar: 672.00 KB   
2018-03-01
Kurier Metropolitalny, marzec 2018
W numerze można przeczytać m.in.: o remoncie, modernizacji i nowym przeznaczeniu synagogi w Buku, rozmowę z dyrektorem ZTM w Poznaniu Piotrem Snuszką, o konferencji "W stronę miasta pięknego", placu Władysława Gąski w Skokach, pomocy dla poszkodowanych w wybuchu gazu w Murowanej Goślinie, remoncie szpitala w Puszczykowie, działaniach gmin przeciw smogowi, nowych radiowozach. W Zaułku Twórcy tym razem sylwetka burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

rozmiar: 647.42 KB