Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-10-13

Zdrowie psychiczne nie mniej ważne od fizycznegoRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu rusza z kampanią informacyjno-edukacyjną pod hasłem #PrawdziwiLudzie. W ramach kampanii odbędzie się szereg działań mających na celu propagowanie troski o zdrowie psychiczne mieszkanek i mieszkańców Wielkopolski.

Twarzą kampanii jest Katarzyna Bujakiewicz. W czwartek 15 października br. ruszy III Forum Zdrowia Psychicznego pod hasłem: Smutek czy depresja – gdzie jest granica? Tym razem online. Tego dnia – w ramach III Forum Zdrowia Psychicznego – odbędą się również liczne panele dyskusyjne. Poruszone zostaną m.in. tematy: Smutek, depresja, a może agresja? Rozmowa w kontekście dzieci i młodzieży; Depresja – czy jedną ma twarz? Rozmowa w kontekście osób dorosłych i in. W rozmowach będą brały udział osoby po doświadczeniu kryzysu psychicznego, a uczestniczki i uczestnicy online będą mogli zadawać pytania ekspertom na czacie.
Gościem specjalnym III Forum Zdrowia Psychicznego będzie Paweł Łoziński twórca filmu pt. Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham.
Organizatorzy przeprowadzili #PrawdziweRozmowy ze specjalistami zdrowia psychicznego. Dotykają w nich tematu kryzysu psychicznego, tego jak sobie z nim radzić, kiedy udać się na psychoterapię, po co obserwować emocje, co zrobić w sytuacji kryzysu w rodzinie, rozprawiamy się z mitami na temat psychoterapii i pokazujemy różnice pomiędzy psychoterapeutą, psychiatrą i psychologiem.
W związku z lawinowo rosnącą liczbą kryzysów psychicznych u dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali webinaria dla rodziców i nauczycieli.
Działaniom dostępnym za darmo online będzie towarzyszyć kampania billboardowa w miastach Wielkopolski.

Szczegóły na stronie https://rops.poznan.pl/zdrowiepsychiczne/


Tagi:
Rodzina i zdrowie
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4