Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2019-05-02

Parada Parowozów - konkurs fotograficznyWśród licznych propozycji, na które w czasie długiego majowego weekendu można dotrzeć Poznańską Koleją Metropolitalną, jest XXVI Parada Parowozów w Parowozowni Wolsztyn.

Podczas wydarzenia w parowozowni prezentują się czynne lokomotywy parowe z Polski i zagranicy. Parada odbywa się w sobotę 4 maja. W jej trakcie można podziwiać wspaniałe maszyny dostojnie przejeżdżające przez stację i prezentujące wszystkie swe największe walory. W czasie Parady organizowanych jest również wiele przejazdów specjalnych pociągami retro wokół Wolsztyna i istnieje możliwość gruntownego zwiedzenia zaplecza wolsztyńskiej parowozowni oraz zapoznania się z jej codzienną pracą.
Tradycyjny punkt programu to wieczorne, multimedialne widowisko “Światło, para, dźwięk”, które tym razem odbędzie się w przeddzień Parady Parowozów, w piątek 3 maja, a w którym parowozy zaprezentują się w oprawie niezwykłej – w kolorowym świetle laserów, kłębach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce.
Co ważne, od 3 do 5 maja 2019 r. wstęp do Parowozowni bezpłatny.
Stowarzyszenie Metropolia Poznań razem z Kolejami Wielkopolskimi proponuje konkurs na zdjęcie z tej imprezy . Fotografie można zgłaszać pod postem opublikowanym w dniu 2 maja na facebookowym profilu Metropolii Poznań. Zdjęcia, które należy umieszczać jako komentarze, powinny być wykonane podczas tegorocznej Parady Parowozów w Wolsztynie lub związanych z nią wydarzeń. Udział w konkursie biorą zdjęcia udostępnione między godziną 12.00 w piątek 3 maja a godziną 12.00 w poniedziałek 6 maja. Udostępniający zdjęcie musi być autorem fotografii i dysponować prawami do niej.
Nagrody:
1. przejazd w kabinie maszynisty na wybranej trasie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, co jest możliwe dzięki Kolejom Wielkopolskim - organizatorowi PKM,
2. zestaw gadżetów Metropolii Poznań.
Zwycięzcę konkursu wyłoni jury złożone z przedstawicieli Stowarzyszenia oraz Kolei Wielkopolskich. Komisja konkursowa zbierze się po 6 maja, a wyniki zostaną ogłoszone na Facebooku do 13 maja.Zobacz także:
https://www.parowozowniawolsztyn.pl/xxvi-parada-parowozow-2019/ ›


Tagi:
Poznańska Kolej Metropolitalna
 - 1