Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2016-12-01

Jak dojechać na Cavaliadę?W najbliższy weekend tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich mogą przeżywać prawdziwe oblężenie odwiedzających. Wszystko za sprawą dwóch organizowanych na początku grudnia wydarzeń, od lat cieszących się popularnością nie tylko wśród poznaniaków, ale też przyjezdnych. Doradzamy, jak najszybciej i najwygodniej dotrzeć na MTP.

Pół tysiąca koni startujących w konkurencjach skokowych, prawie 300 zawodników z 27 krajów, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, ujeżdżenie, powożenie, pawilon polskiej hodowli, pokazy i aukcje konne, a także targi sprzętu jeździeckiego i akcesoriów jeździeckich - to tylko część atrakcji, których będzie można doświadczyć podczas tegorocznej Cavaliady na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Impreza, która od lat gromadzi tłumy miłośników koni, rozpocznie się już w czwartek (1.12) i potrwa do niedzieli (4.12).

Dodatkowo, od piątku (2.12) do niedzieli (4.12), na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywał się będzie Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych - targ pięknych przedmiotów wytwarzanych przez utalentowanych rzemieślników i artystów, połączony z warsztatami dla tych, którzy sami lubią tworzyć i majsterkować.

Imprezy wchodzące w skład Cavaliady (szczegółowa informacja na: http://www.cavaliada.pl/pl/dla_publicznosci/cavaliada_poznan_2016/) rozpoczynać się będą codziennie już o 8.00 i - z wyjątkiem niedzieli - trwać będą nawet do 22.00. Wejść na nie będzie można od ulic Bukowskiej, Śniadeckich oraz Głogowskiej. Wejścia od strony ul. Bukowskiej i Śniadeckich będą wyposażone w kasy biletowe.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych (szczegółowa informacja na: http://festiwal.mtp.pl/) zajmie pawilony 7 i 8. W piątek otwarty będzie od 12.00 do 19.00, a w sobotę i niedzielę rozpocznie się już o godzinie 10.00. Na festiwalowe imprezy będzie można wejść od ul. Śniadeckich oraz od ul. Bukowskiej.

Pociągiem, autobusem czy autem?

Goście spoza Poznania, którzy przyjadą na jedną z tych imprez pociągiem bądź autobusem, na Targi mogą dotrzeć pieszo. Wystarczy, by po wyjściu z dworca przeszli na drugą stronę ulicy Głogowskiej, a już będą przy jednym z targowych wejść.

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z oferty Kolei Wielkopolskich, które umożliwiają dojazd do Poznania z terenu całego województwa. Bilety można nabyć drogą elektroniczną, w biletomatach lub w kasach dworcowych. Obowiązujący rozkład jazdy pociągów spółki Koleje Wielkopolskie można znaleźć na stronie http://koleje-wielkopolskie.com.pl/rozklad-jazdy-2/.

Dla osób, które zdecydują się przyjechać samochodem, przygotowany jest specjalny parking targowy przy ul. Matejki, z wjazdem w okolicy sklepu Biedronka.

Z parkingu do wejścia na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Śniadeckich, szybko można dojść pieszo ulicami Konopnickiej lub Orzeszkowej. Na parking najlepiej dotrzeć ul. Grunwaldzką, skręcając z niej w prawo, w ul. Matejki lub jadąc ul. Głogowską i skręcając następnie Berwińskiego i w Matejki. Dodatkowo samochody będzie można zaparkować na wyznaczonych miejscach na okolicznych uliczkach lub na parkingu przy Dworcu Zachodnim (lub Głównym) PKP.

Osoby uprawnione do wjazdu na teren MTP będą miały ułatwione zadanie. Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich podjął decyzję o zmianie systemu komunikacji na terenie MTP - tak, aby był on jak najbardziej przyjazny dla gości targowych. Jest to wyraz szczególnej troski władz MTP, by zapewnić płynność ruchu na terenie Targów i w ich okolicach.

Tych, którzy chcą na targi przyjechać z innych dzielnic Poznania, Zarząd Transportu Miejskiego zachęca, by skorzystali z komunikacji miejskiej.

Zobacz także:
Cavaliada ›


Tagi:
Kultura, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań
 - 1