Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
 

PUBLIKACJE - KURIER METROPOLITALNYKurier Metropolitalny, maj 2019
Pojawił się kolejny numer wydawanego rzez Stowarzyszenie Metropolia Poznań miesięcznika "Kurier Metropolitalny". Tytuł kolportowany jest jako wkładka (insert) do wydawanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania miesięcznika "Poznań. Informator Samorządowy Metropolii Poznań". Miesięcznik dostępny jest w urzędach gmin, bibliotekach gminnych lub domach kultury. W majowym numerze m.in. polecamy artykuł o kolejnej linii, która wkrótce dołączy do PKM, a także wywiad z Ziemowitem Borowczakiem, członkiem Zarządu Związku Międzygminnego GOAP.

rozmiar: 6.95 MB   
2019-04-02
Kurier Metropolitalny, kwiecień 2019
W kwietniowym numerze Kuriera Metropolitalnego publikujemy między innymi wywiad z Jarosławem Zawadzkim, zastępcą dyrektora ds. Systemu Informacji Przestrzennej w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ w Poznaniu. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 746.08 KB    rozmiar: 5.00 MB   
2019-03-04
Kurier Metropolitalny, marzec 2019
Reaktywacja połączenia kolejowego pomiędzy Śremem i Czempiniem coraz bliżej. M.in. na ten temat piszemy w marcowym numerze Kuriera Metropolitalnego. Ponadto publikujemy wywiad z Janem Mazurczakiem, Prezesem Zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, na temat atrakcji turystycznych, które czekają na nas na terenie objętym działalnością Stowarzyszenia Metropolia Poznań. W numerze znajdą Państwo również inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 446.58 KB   
2019-02-04
Kurier Metropolitalny, luty 2019
Zachęcamy do lektury! W lutowym numerze Kuriera Metropolitalnego szczegółowo opisujemy realizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań projekt szczepień przeciwko grypie. W naszym miesięczniku znajdą Państwo też inne ciekawe informacje. Zachęcamy do czytania.

rozmiar: 744.52 KB   
2018-12-31
Kurier Metropolitalny, styczeń 2019
W najnowszym numerze Kuriera Metropolitalnego, miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań, polecamy między innymi artykuł - podsumowanie roku 2018 w zakresie projektów realizowanych w ramach ZIT dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania. Ponadto zachęcamy do przeczytania wywiadu z Arnoldem Breschem, członkiem Zarządu PKP PLK SA na temat przebiegu prac remontowych torowisk na liniach kolejowych, na których, po zakończeniu modernizacji, uruchamiane będą połączenia w systemie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Natomiast w cyklu "Zaułek twórcy" przedstawiamy twórczość pani Marioli Wower. W numerze znajduje się również wiele innych informacji. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 642.19 KB   
2018-11-20
Kurier Metropolitalny, listopad 2018
W listopadowym numerze Kuriera Metropolitalnego oprócz informacji z gmin, publikujemy wywiad z Mariuszem Wiatrowskim, prezesem zarządu Portu Lotniczego Poznań Ławica. Polecamy też artykuł dotyczący odnalezienia wsi Gać, na której ślad wpadli poznańscy archeolodzy.

rozmiar: 748.19 KB   
2018-10-05
Kurier Metropolitalny, październik 2018
W numerze można przeczytać m.in. o: przystąpieniu Swarzędza do systemu PKM i nowym węźle przesiadkowym przy dworcu PKP w Swarzędzu; nowych mieszkaniach w Tarnowie Podgórnym; przywracaniu linii kolejowej ze Śremu do Poznania; programie umożliwiającym zmianę i podniesienie kwalifikacji zawodowych dla osób powyżej 18. roku życia; antysmogowych działaniach Pobiedzisk i Poznania; rozmowę z Tomaszem Łęckim, prezesem Stowarzyszenia Dzieje z Murowanej Gosliny oraz poznać twórczość Aldony Latosik z Zakrzewa.

rozmiar: 699.94 KB   
2018-09-04
Kurier Metropolitalny, wrzesień 2018
Na terenie gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań obecnie trwa dystrybucja najnowszego, wrześniowego numeru Kuriera Metropolitalnego.

W numerze można przeczytać m.in. o: wiaduktach nad torami kolejowymi w ul. Lechickiej i Golęcińskiej; rozmowę z insp. Maciejem Nestorukiem, komendantem miejskim poliocji w Poznaniu; ankiecie dla Seniorów z terenu metropolii Poznań; obwodnicy Obornik; nowoczesnym węźle przesiadkowym w Kostrzynie; działaniach gmin w zakresie ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. W Zaułku twórcy mozna poznać sylwetkę Eryka Sieińskiego ze Swarzedza.

rozmiar: 723.40 KB   
2018-08-22
Kurier Metropolitalny, sierpień 2018
W numerze można przeczytać m.in.: o rozrastającej się sieci połączeń Poznańskiej Kolei Metropolitalnej; rozmowę z Cyrylą Frankowską-Staszewską, rzecznik prasową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu; reaktywacji linii kolejowej Śrem-Czempiń; ścieżce rowerowej pomiędzy Suchym Lasem a Radojewem; działaniach Lubonia i Mosiny na rzecz walki ze smogiem; o Janie Grabkowskim i tytułe Samorzadowca 20-lecia; o tramwaju wodnym oraz pasji Macieja Grzeskowiaka z Palędzia.

rozmiar: 3.14 MB   
2018-07-01
Kurier Metropolitalny, lipiec 2018
W numerze m.in: o uruchomieniu PKM, rozmowa z dyrektorem Urzędu Statystycznego w Poznaniu, aktywizacji seniorów, nowych ścieżkach rowerowych, walce ze smogiem, tunelu w Kostrzynie oraz sylwetka Bartosza Machury - rzeźbiarza z Pobiedzisk.

rozmiar: 782.84 KB