Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2022-07-28

Nowe ceny biletówInformujemy, że od 1 sierpnia 2022 r. zmianie ulegną ceny biletów na przejazd pociągami Spółki Koleje Wielkopolskie – operatora Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.
Wprowadzenie nowego cennika biletów spowodowane jest największym od 20 lat wzrostem inflacji, a co za tym idzie podwyżką cen paliw, energii elektrycznej, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów bieżącej działalnością Spółki.
Koleje Wielkopolskie uruchamiają każdego dnia ok. 290 pociągów, które pokonują ponad 25 tys. kilometrów. „Chcemy nadal rozwijać naszą ofertę i podwyższać jakość świadczonych usług. Dlatego też, biorąc pod uwagę sytuację na rynku, która nie jest od nas zależna, wspólnie z Organizatorem przewozów podjęta została decyzja o zmianie cen biletów” – informują Koleje Wielkopolskie.
Wzrost cen biletów przewidywany jest na poziomie ok. 15% i dotyczyć będzie zarówno biletów jednorazowych, okresowych, jak również biletów w ramach oferty Bus-Tramwaj-Kolej. Podniesione zostaną również opłaty za przewóz roweru czy psa, a także kary za przejazd bez ważnego biletu z 245 zł na 280 zł.

Informacje na temat obecnych oraz planowanych cen biletów znajdą Państwo pod adresem:
https://koleje-wielkopolskie.com.pl/dla-pasazera/ceny-biletow-i-oplaty-dodatkowe/


Tagi:
bilet, Bus-Tramwaj-Kolej, Koleje Wielkopolskie, Poznańska Kolej Metropolitalna
 - 1