Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-11-08

Bezpłatny kurs na opiekuna dziennego dzieci do lat 3 - spotkanie informacyjne17 listopada 2021 odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych zdobyciem uprawnień Opiekuna Dziennego Dzieci do lat 3. O g. 12.00 będzie można zadać pytania, rozwiać wątpliwości, poznać szczegóły projektu "Wracamy na rynek pracy - aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3".

Spotkanie w 3. środę listopada odbędzie się w formule on-line. Umożliwi to udział także osobom aktualnie zajmującym się własnym dzieckiem, bez opuszczania domu. Link do meetingu zostanie udostępniony zainteresowanym - wystarczy przysłać zgłoszenie chęci udziału na adres mailowy biuro@projekt-opiekunki.pl Spotkanie jest niezobowiązujące. Osoby odpowiedzialne za projekt ze strony Metropolii Poznań odpowiedzą na pytania i zaprezentują projekt, którego zasady można poznać na stronie projekt-opiekunki.pl.

Projekt "Wracamy na rynek pracy..." realizowany jest na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania w okresie lipiec 2020 - czerwiec 2023. Przedmiotem projektu, zgodnie z celem głównym, jest umożliwienie powrotu na rynek pracy (podjęcie zatrudnienia) 112 kobiet i 17 mężczyzn bezrobotnych, 46 kobiet biernych zawodowo (urlop wychowawczy) i 50 kobiet pracujących, pozostających poza rynkiem pracy ze względu na sprawowanie opieki nad dziećmi do lat 3. Powstanie 360 nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi w postaci instytucji opiekuna dziennego.

Zobacz także:
projekt-opiekunki.pl ›


Tagi:
opieka nad dziećmi, Rodzina i zdrowie
 - 1