Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-10-27

Nowe perony na linii do WronekPrzebudowa peronów w Pęckowie została zakończona. Niebawem sfinalizowane zostaną również prace modernizacyjne dwóch peronów we Wronkach. To efekt prac prowadzonych przez zarządcę infrastruktury na magistrali kolejowej Poznań – Szczecin.

– Wygodniejszy dostęp do kolei zapewniają oba zmodernizowane perony w Pęckowie i jeden w pełni przebudowany peron we Wronkach. Wyższe obiekty ułatwiają wsiadanie do pociągów. Przygotowano wiaty, ławki i jasne oświetlenie. Jeszcze w tym roku zamontowane będą wyświetlacze informujące o przyjazdach i odjazdach. Z myślą o osobach niewidomych na antypoślizgowej nawierzchni są ścieżki naprowadzające. Dostęp w Pęckowie do peronów wszystkim podróżnym umożliwiają pochylnie. We Wronkach kończą się prace w przejściu podziemnym. Obecnie do pociągów prowadzi odpowiednio przygotowane i zabezpieczone tymczasowe przejście w poziomie torów. Na stacji będzie również zadaszenie na sąsiednim peronie – informuje Radosław Śledziński, Biuro Prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe.

Według harmonogramu przestawianego przez PKP Polskie Linie Kolejowe, w kolejnych tygodniach udostępniony zostanie nowy peron w Szamotułach (od strony budynku dworca) wraz z przejściem podziemnym wyposażonym w trzy windy ułatwiające dotarcie na stację. Na wszystkich stacjach i przystankach między Poznaniem a Wronkami zapewniony został podobny standard, m.in. na stacji: Poznań Wola, Kiekrz, Rokietnica, Pamiątkowo i Baborówko.

Niemal na całym już odcinku linii kolejowej nr 351 łączącym Poznań z Wronkami pociągi mogą korzystać z obu nowych torów. Trasa wyposażona została w nową sieć trakcyjną oraz nowoczesne urządzenia sterowania. W roku bieżącym zakończą się tam prace zasadnicze. Równolegle prowadzona jest modernizacja na odcinku do Krzyża.
Duże opóźnienia widać natomiast od Krzyża do Szczecina, gdzie prowadzone prace znacznie odbiegają od harmonogramu.Tagi:
Infrastruktura transportowa, linia kolejowa, modernizacja, Polskie Koleje Państwowe, Poznańska Kolej Metropolitalna
 - 1