Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-02-18

Rusza II edycja konkursu Czekamy na Was!Obiekty noclegowe, muzea i inne instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą mogą być otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego. Polska Organizacja Turystyczna (POT) postanowiła przypomnieć spragnionym podróżowania Polakom o rodzimych atrakcjach turystycznych. W tym celu POT rozpoczyna nabór do drugiej edycji konkursu Czekamy na Was.

– To dopiero pierwszy etap odmrażania polskiej branży turystycznej. Od 12 lutego hotele i obiekty noclegowe mogą być otwarte, ponad tydzień wcześniej gości zaczęły przyjmować muzea i galerie. Konkurs ma przypomnieć Polakom, że czeka na nich wiele atrakcji w kraju i zachęcić ich do planowania przyszłych podróży. Liczę na to, że z tygodnia na tydzień coraz więcej obiektów będzie mogło przyjmować turystów – powiedział Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Zachęcam także przedsiębiorców do dołączenia do programu Polski Bon Turystyczny. Dzięki nowelizacji ustawy turyści mogą także skorzystać z bonu podczas wycieczek jednodniowych – dodał.
Polska Organizacja Turystyczna postanowiła zorganizować kolejną odsłonę konkursu „Czekamy na Was!”, by przypomnieć turystom, że w Polsce jest wiele atrakcyjnych produktów turystycznych, które nie mogą się doczekać, aż wrócą do nich odwiedzający. Konkurs rozpoczął się w poniedziałek 15 lutego br., prace zgłaszać można do 28 lutego br.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu filmu o długości od 15 do 30 sekund, zachęcającego do odwiedzenia obiektu – po zakończeniu okresu izolacji społecznej. Motywem przewodnim zadania konkursowego jest hasło: „Czekamy na Was!”. Kapituła Konkursu wybierze 5 najlepszych prac. Oceniana będzie ich jakość oraz kreatywność.
Film konkursowy należy przesłać za pomocą jednego z dwóch następujących narzędzi do przesyłania plików: wetransfer.com lub filemail.com, w polu nadawcy wpisując swój adres mailowy, w polu odbiorcy wpisując adres konkurs@pot.gov.pl oraz uzupełnić formularz zgłoszenia o tytuł filmu i nazwę miejscowości i województwa, w którym świadczona jest usługa turystyczna przedstawiona w filmie. Każdy uczestnik konkursu ma prawo do zgłoszenia jednego filmu.
W ubiegłym roku konkurs był dedykowany laureatom konkursów Polskiej Organizacji Turystycznej m.in. Certyfikatów POT, EDEN, Na wsi najlepiej. Tegoroczna edycja kierowana jest do szeroko pojętej branży turystycznej, a mianowicie do produktów turystycznych, destynacji, gmin, obiektów noclegowych, muzeów, itd.
Nagrodą konkursową jest kampania promocyjna obejmująca prezentację nagrodzonych filmików na profilach mediów społecznościowych POT (Facebook, Instagram, Linkedin i Twitter) w tym płatną kampanię na profilu facebookowym polska.travel.
W pierwszej edycji konkursu nagrodzone zostały poniższe filmy:
Istebna – https://youtu.be/oCz07BFb_3A
Hevelianum – https://youtu.be/sfgylD_Jo3Y
Centrum Nauki Kopernik – https://youtu.be/o9_g4fsThnY
Muzeum Mleka w Grajewie – https://youtu.be/zAAZ4qk6Ir0
Muzeum Wsi Kieleckiej, Park Etnograficzny w Tokarni – https://youtu.be/3QO63m1zncY

 - 1