Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-01-19

Dieta w walce z otyłościąStudenckie Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przygotowało cykl zajęć edukacyjnych promujących zdrowe odżywianie.

Zajęcia są przeznaczone dla osób starszych oraz osób opiekujących się nimi z obszaru oddziaływania Stowarzyszenia Metropolia Poznań, a zostały przygotowane przez studentów dietetyki, nad którymi czuwa wykwalifikowana kadra pracowników Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych i Dietetyki Klinicznej UMP.
Już 29 stycznia o godz. 17 odbędzie się spotkanie online dotyczące jednej z czołowych diet w Rankingu diet 2020, czyli diety DASH. Dieta DASH, zwana również królową diet jest polecana przez ekspertów, a jej bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami.
Osoby, które chcą zadbać o swoje serce, poprawić wartości ciśnienia tętniczego, obniżyć poziom cukru we krwi oraz obniżyć stężenie cholesterolu są zaproszone na bezpłatne spotkaniu w formie transmisji na żywo, podczas którego przedstawiciel Koła Naukowego Dietetyki Klinicznej z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wyjaśni jakie są założenia diety oraz jak wdrożyć je niewielkim kosztem i w prosty sposób.
W trakcie spotkania, rozwikłana zostanie zagadka cholesterolu oraz rozstrzygnięta kwestia ilości soli jaką można bezpiecznie spożyć w ciągu dnia. Na koniec będzie możliwość przeanalizowania swojej diety i dopytania o nurtujące kwestie.
Celem projektu jest dietoprofilaktyka chorób związanych z wiekiem, zwiększenie świadomości żywieniowej wśród osób starszych oraz zwrócenie uwagi jak istotny wpływ wywiera sposób oraz stan odżywienia na rozwój i przebieg chorób.
Szczegóły dotyczące spotkania można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/SKNDietetykiklinicznej
Transmisja online odbędzie się na koncie SKN Dietetyki Klinicznej na YouTube


Tagi:
Rodzina i zdrowie
 - 1