Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-09-10

Newag realizuje zamówienie dla Kolei WielkopolskichTrwa proces produkcji spalinowych Impulsów II dla Kolei Wielkopolskich. Przewoźnik właśnie pochwalił się zdjęciami z hal montażowych Newagu w Nowym Sączu – czytamy na stronie Rynku Kolejowego.

Newag został ogłoszony zwycięzcą przetargu na dostawę czterech spalinowych zespołów trakcyjnych w lipcu 2019 roku. Pojazdy są trójczłonowe i będą przeznaczone do kursowania z Poznania do Wągrowca i Gołańczy, a także z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna. Tam występują coraz większe potoki pasażerskie i dwuczłonowe pojazdy, które kursują teraz, okazują się już zbyt małe.
Newag w umowie zadeklarował dostawę pierwszych dwóch spalinowych Impulsów w terminie 410 dni od daty podpisania umowy, pozostałe dwa mają zostać dostarczone w terminie 500 dni od podpisania umowy. Za kilka tygodni będzie wiadomo, czy producent sprosta tym warunkom. Przed nim bowiem jeszcze procedura dopuszczenia nowego typu pojazdu do ruchu. Co ciekawe – w przyszłości pojazdy będą mogły zostać „dozbrojone” o pantograf, który umożliwi im pobieranie prądu z sieci trakcyjnej.
– Termin odbioru pojazdów przez klienta został ustalony na 26 października. Termin ten w tej chwili nie jest zagrożony, współpraca z Kolejami Wielkopolskimi układa się świetnie – powiedział Łukasz Mikołajczyk, rzecznik prasowy Newagu.

za: www.rynek-kolejowy.pl
FOT. NEWAG


Tagi:
Poznańska Kolej Metropolitalna, Transport indywidualny i zbiorowy
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4