Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-09-10

V Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”10 września 2020 r. rozpoczyna się jubileuszowa edycja festiwalu filmów o zrównoważonym rozwoju (10-17 września).

V Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” ma charakter konkursu najlepszych krótkich form filmowych (w tym filmów promocyjnych i reklamowych), nie trwających dłużej niż 5 minut, wyprodukowanych przez samorządy, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością.
Tematy poruszane podczas Festiwalu celnie scharakteryzowała Joanna Skałuba, pomysłodawczyni Festiwalu: „17 Celów Zrównoważonego Rozwoju to cele dla wszystkich ludzi i dotyczą takich kwestii jak: ubóstwo, zdrowie i edukacja, równość płci i dostęp do wody i energii, praca i wzrost ekonomiczny, przemysł infrastruktura i jeszcze wiele innych, a zatem dotyczą wszystkich sfer aktywności człowieka. A przecież prawie każda organizacja czy firma może pochwalić się działaniami w takim zakresie”.
W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 Festiwal prawie w całości został przeniesiony do sieci, a jedynie finał i wręczenie nagród odbędzie się w Kinie Rialto, będzie to jednak pokaz tyko dla laureatów. Wszyscy chętni mogą usiąść wygodnie i oglądać festiwalowe wydarzenia z ekranu własnego komputera.
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Res Severa. Współorganizatorem Festiwalu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach realizowanego projektu pn. „Tworzenie Sprawiedliwych Miast: Włączenie Agendy 2030 do polityki lokalnej (w czasach dużych ruchów migracyjnych i uchodźstwa)”. Partnerem strategicznym jest firma doradcza El SPOCO.
Na Festiwal zgłoszono 65 filmów, natomiast poza konkursem organizatorzy pokażą 3 wybitne filmy dokumentalne, będzie też film o Klunkrach Wielkopolskich wyprodukowany przez współorganizatora Festiwalu, filmowy cykl o adresowanej do mieszkańców inicjatywie Swarzędza oraz produkcje nastolatków uczestniczących w konkursie „To MY tworzymy świat”.
Festiwal odbędzie się w dniach 10-17 września (od czwartku do czwartku). Bilety na wydarzenie są bezpłatne i możne je zarezerwować na portalu evenea.pl. Linki do rezerwacji pojawią się na Facebooku i stronie organizatora (www.17celow.pl). Wszystkie pokazy, spotkania i debaty odbędą się na platformie Zoom i choć wydarzenia są bezpłatne, trzeba się na nie rejestrować (Portal Evenea).Głosowanie internautów na najlepszy film Festiwalu rozpocznie się 16 września o godzinie 18, po pokazaniu wszystkich zgłoszonych do konkursu filmów. Głosowanie zakończy się 17 września o godz. 12.Tagi:
Kultura
 - 1